KPSS 2010'da yapılacak

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve KPSS Bölümünden KPSS 2010'da yapılacak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  siyah_in_ci
  Usta Üye
  Reklam

  KPSS 2010'da yapılacak

  Reklam  KPSS 2010'da yapılacak

  Forum Alev


  Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın KPSS 2010 sınavının 2009"a alınacağı yönündeki beyanatının geçerli olmadığı sınavın 2010 yapılacağı belirtildi

  ÖSYM'nin sınav takvimi ve kapasitesi dikkate alındığında 2009 yılı içerisinde yeni bir genel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) yapılmasının mümkün olmadığı, genel KPSS'lerin planlandığı gibi 2010 yılında Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM Başkanlığınca belirlenecek tarihlerde gerçekleştirileceği bildirildi.

  Son günlerde KPSS tarihleriyle ilgili farklı değerlendirme, yorum ve beklentiler üzerine Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın Basın Müşavirliğinden yazılı bir açıklama yapıldı.

  Açıklamada, (A) Grubu Kadrolar (Müfettiş yardımcısı, uzman yardımcısı, stajyer kontrolör, kaymakam adayı gibi) ve öğretmen kadrolarına yönelik KPSS'lerin her yıl, (A) Grubu, öğretmenlik ile (B) Grubu olarak tanımlanan kadrolara (memur, bilgisayar işletmeni, mühendis, tekniker, hemşire gibi) yönelik Genel KPSS'lerin ise 2 yılda bir yapılmasının yerleşik hale geldiği kaydedildi.

  En son Genel KPSS'nin, lisans mezunları için ''(A) Grubu, öğretmenlik ve (B) Grubu kadrolar dahil'' 28-29 Haziran 2008, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için ''Sadece (B) Grubu kadroları kapsayan'' sınavın ise 21 Eylül 2008 tarihlerinde gerçekleştirildiği anımsatıldı.

  Açıklamada, bu yıl 27-28 Haziran tarihlerinde ise (A) grubu kadrolar ve öğretmenlik için KPSS yapıldığı belirtildi.

  Devlet Personel Başkanlığından sorumlu Devlet Bakanı Hayati Yazıcı'nın, ''Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının uzman, mühendis veya müfettiş gibi kadrolara nitelikli eleman bulamadıklarına'' dikkati çekerek, ''Mümkün ve uygun olması ve gerekli görülmesi halinde Genel KPSS'nin 2009 yılı sonunda da yapılabileceği''ne ilişkin bazı gazetelerde yayımlanan değerlendirmesinin ardından, kamuoyunda, 2009 yılının Eylül ayında veya 2009 yılı içerisinde yeni bir genel KPSS'nin yapılacağı yönünde beklentiler oluştuğu belirtildi.

  Bu değerlendirme ve beklentilerin bazı basın-yayın organlarında yer aldığı, sanal ortamda yayın yapan kimi sitelerde haksız ve mesnetsiz suçlamalarda bulunulduğu ifade edilen açıklamada, ilgili kurumlar nezdinde, ''mümkünlük, uygunluk ve gereklilik'' kapsamında yapılan görüşme ve değerlendirmelerin ardından konunun netliğe kavuştuğu bildirildi. Açıklamada, ''Buna göre, 2009 yılı içerisinde yeni bir genel KPSS'nin yapılması, ÖSYM'nin sınav takvimi ve kapasitesi dikkate alındığında mümkün olamayacağından, Genel KPSS'ler planlandığı gibi 2010 yılında Devlet Personel Başkanlığı ve ÖSYM Başkanlığınca belirlenecek tarihlerde gerçekleştirilecektir'' denildi.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: KPSS 2010'da yapılacak

  Reklam  Kpss sınavları normal şartlarda 2 yılda bir yapılıyor.Bunun yanında özürlü memur sınavlarıda yapılıyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi