Sinüs Nedir?

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kulak Burun Boğaz Bölümünden Sinüs Nedir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  naberya?
  Bayan Üye
  Reklam

  Sinüs Nedir?

  Reklam  Sinüs Nedir?

  Forum Alev
  SİNÜS NEDİR?
  "-it" eki tıpta enfeksiyon veya enflamasyonu ifade eder. Bu nedenle sinüzit, sinüslerin enfeksiyonu veya enflamasyonudur. Tipik bir akut sinüzit vakası soğuk algınlığı veya allerjik bir atak sonucunda fazla miktarda mukus salgılanması ile ortaya çıkar. Zarlar o kadar çok şişebilir ki sinüslerin küçük açıklıkları kapanır. Hava ve mukus burun ile sinüsler arasında rahat hareket edemezse mukus sinüsler içinde birikir ve basıncın artmasına neden olur. Hangi sinüsün etkilendiğine bağlı olarak yüzde veya alında üzerine basmakla oluşan, gözler arasında veya gerisinde, yanaklarda ve üst dişlerde ağrıya meydana gelir. Çıkışı kapalı ve mukus dolu bir sinüs bakterilerin üremesi için çok uygun bir ortamdır. Soğuk algınlığı normalden fazla sürerse ve sümüğün rengi yeşil-sarıya dönerse veya garip bir tat oluşursa muhtemel bakteriyel enfeksiyon gelişmiştir. Akut sinüzit olgularında yüzdeki ve alındaki ağrı çok kötü olabilir. Sinüs çıkışının uzun süre kapandığı durumlarda kronik sinüzit gelişir. Baş ağrısı az görülür ancak akıntı ve kötü koku devam eder. Enflamasyonun çok aşırı olması sonucunda polip adı verilen oluşumlar gelişir. Bazı sinüzit olguları üst dişteki enfeksiyonun sinüse geçmesi sonucunda oluşur 2. 2
  mikail13
  Yeni Üye

  Cevap: Sinüs Nedir?

  Reklam  Yıllarca bu sorunu çekmiş bir biyolog olarak diyebilirim ki her türlü tedaviden daha etkili bir yoldur acı kavun.
  Fess ameliyatı oldum. Tabii ki faydasını gördüm. Sol taraf eskiden çok kötü enfekte olurdu.Baş ağrısından kafamı duvarlara vurasım gelirdi.
  Ameliyattan sonra artık sol tarafa hiçbir şey olmuyor.
  Çünkü iyi kazıdılar içini. Sesim bile değişti ondan sonra. Açıldı yani. Ama sağ tarafa fazla dokunmadılar. Bu yüzden hala çekerim.

  Bilimsel olarak faydası ispatlanmıştır Ecballium elaterium bitkisinin faydası.. Diğer isimleri (Acı Kavun, Acı Kelek, Eşek Hıyarı, Ebu Cehil Karpuzu, Ebu Cehil Kavunu, Yaban hıyarı, Acı Dülek, Acı Düvelek, Cırtatan, Cırtlak, Yabani Hıyar, İt Hıyarı, Karga Düveleği, Bırtlangıç, Şeytan Keleği veya Cırtkelek)

  http://www.ekoloji.com.tr/resimler/27-6.pdf

  Antibiyotik tedavisinden daha etkilidir. Kesin tedavi. Bitkisel Çözüm.İlaç.
  Denize gittim gene geçmedi. Tuzlu suyun önemli bir etkisi de olmayacaktır. Borunun içi tıkanmışsa yıkama ile genişletemezsiniz.Sürekli tuzlu su kullanmak zorunda kalmak ..?
  Ben sırf bunun için her yaz 5 defa denize gidiyordum. Faydası var. Ama önemli bir değişiklik olmadı.
  Yüzme havuzu daha da kötü yapar sizi. İçindeki klor irritasyona sebep oluyor ve sinüziti azdırıyor.

  Ama bu meret yıktı ortalığı.

  Allah ın şifası işte. Arayıp bulmak gerek.

  Yalnızca 2 damla yeter. O da % 100 sulandırılmış olmalı. Damlatmaya bile gerek olmadığını söylüyor kullanan arkadaşlar. Kulak pamuğuna 1-2 damla damlatıp burun duvarlarına dokundurup 15 dk bekleyin.
  Bir şey olmadıysa bir daha aynısını yapın.

  Asla fazlasını kullanmayın. Bunu yaparsanız sinüs boşlukları göz sinirlerinine yakın olduğu için körlüğe ve de Beyin-Omurilik sıvısının boşalmasına hatta menenjite bile neden olabiliyormuş. Bazıları da çok abartmış ve küçük dili kopmuş. Kimisinin burnundan kan akmış bol bol. Karşıdan karşıya geçmenin bir üsulü varsa bunun da var. Bakmadan yola atlarsan ölürsün değil mi? Ayrıca çok ilerleyen, tedavi edilmeyen sinüzitte menenjite sebep olabiliyor. Beyin ameliyatı gerektirebiliyor. Hastanede benim yanımda yatan birinden biliyorum.

  Ben "0 Rh+" kan grubundanım. Bu yüzden bu bitkiye daha dayanıklıyım. Siz daha da sulandırmalısınız başka kan grubundan iseniz.

  Herşeyin fazlası zarardır. Ben etkili olmadı diye 3-4 damla kullandım bu nedenle 2 hafta koku ve tad alamadım. (Etkisi 15 dk sonra başlıyor. Yaklaşık 1 saat burnunuz musluk gibi akıyor. Bu olursa kurtuluyorsunuz demektir.)
  Boğazınıza fazla kaçırmayın boğazı tahriş eder çünkü. Azıcık boğazıma değdi. Gargara yaptım buna rağmen boğazım 2 gün ağrıdı. Cumartesi akşamı uygulayın ki ertesi gün dinlenin.

  Şu an sanki hiç sinüzit olmamış biri gibiyim.
  Adresinizi gönderin, yollayayım. Ürün her mevsim bulunur. 25 TL dir.. Garantilidir. mikail1313@gmail.com Eğer "etkisi olmadı " diyorsanız, olana kadar size ücretsiz göndereceğim. (En fazla 3 kere ve kargo ücreti size ait olmak üzere.) Lütfen PM atın veya e-posta ile ulaşın. Daha çabuk görüyorum çünkü..
  Asyabank ve Halkbank veya PTT hesabına yatırabilirsiniz.

  Mustafa
  TR320001200120800001105297 halk bank
  TR790020800040019066530001 asyabank

  [image]http://www.anniesannuals.com/special_pgs/pom/0607/images/ecballium_elaterium.jpg[/image]

  Islak başla dışarı çıkmayın. Tıraştan ve banyodan sonra saç kurutma makinası vb.. kurulanın.+ Yorum Gönder
sinüs nedir
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi