İşitme Siniri Uru Belirtileri - İşitme Siniri Uru Tedavisi - İşitme Siniri Uru Teşhisi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Kulak Burun Boğaz Bölümünden İşitme Siniri Uru Belirtileri - İşitme Siniri Uru Tedavisi - İşitme Siniri Uru Teşhisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  İşitme Siniri Uru Belirtileri - İşitme Siniri Uru Tedavisi - İşitme Siniri Uru Teşhisi

  Reklam  İşitme Siniri Uru Belirtileri - İşitme Siniri Uru Tedavisi - İşitme Siniri Uru Teşhisi

  Forum Alev
  İşitme Siniri Uru Belirtileri - İşitme Siniri Uru Tedavisi - İşitme Siniri Uru Teşhisi

  Belirtiler
  - Hafif baş dönmesi
  - Kulak çınlaması
  - Işitme kaybı.

  Işitme siniri uru, çok ağır. büyüyen selim (kanser olmayan) bir tümör(ur)dür. 8`ci kafatası siniri üzerinde ekseriyetle kafatasından Çıkıp iç kulağın kemik yapısına girdiği yerde oluşur. Bu tümöre bazen açı tümörü de denilir. çünkü bulunduğu yer beyin parçalarının .(cerebellum ve pons) bir açı oluşturdukları yerdir.

  Teşhis
  Eğer hafif baş dönmesi, dengesizlik hissederseniz, kulakta çınlama veya kulakta sesler duyarsanız ve gitgide ışitme kaybı başlarsa bu durum işitme siniri uru olabilir. Hafif baş dönmesi Menier Sendromundaki gibi tek başına görülen bir belirti değildir. Doktorunuzbir işitme gücünü ölçme testi (Odiometrl) vesinirlerle ilgili inceleme yapacaktır. Sinirlerde zedelenme varsa bunu bulmak için bir baş röntgeni veya CT (bilgisayarlı tomografi) muayenesi isteyebilir.

  Tedavi
  Selim karakterli olduğu halde ve ağır büyümesine rağmen kafatasının içinde hayati önemi olan birçok beyin yapısına bitişik olduğu için bu tümör tehlikeli olabilir. Büyüdükçe bu yapılara basınç yapıp zarar verebilir. Tek tedavi ameliyatla alınmasıdır.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: İşitme Siniri Uru Belirtileri - İşitme Siniri Uru Tedavisi - İşitme Siniri Uru Teşhisi

  Reklam  kulak dikkat edilmesi gereken bir husustur özellikle bu tür rahatsızlıklar kişinin normal hayatını etkilemekte ve yaşam koşullarını kısıtlamaktadır bu yüzden erken tedavi çok önemlidir+ Yorum Gönder
işitme siniri tümörü belirtileri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi