Diyarbakır'a Batı'yı kıskandıracak kitapevi...

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kültür Sanat Haberleri Bölümünden Diyarbakır'a Batı'yı kıskandıracak kitapevi... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  rengigül
  Usta Üye
  Reklam

  Diyarbakır'a Batı'yı kıskandıracak kitapevi...

  Reklam  Diyarbakır'a Batı'yı kıskandıracak kitapevi...

  Forum Alev
  Diyarbakır'ın tarihi Kervansaray şimdi kitap sarayı oldu. Hasan Paşa Hanı içinde 800 metrekareye kurulan kitap satış merkezi Batı'daki illeri kıskandıracak özelliklere sahip:

  Diyarbakır Ensar Kitap Kültür Merkezi açıldı. Ülkemizde kültürün ve kitabın birleştirici etkisi olduğunu inandığını belirten Ensar Vakfı'nın Diyarbakır’da Tarihi Hasan Paşa Hanı içerisinde hizmete açtığı kitapevi 800 metrekarelik alanıyla göz kamaştırıyor. Kitapevi, kitap okuma, inceleme ve dinleme yerleriyle bölgenin en büyük kitap ve kültür merkezi oldu.
  Tarihi mekanın mimari ve özgün dokusuna zarar vermeden açılan kitabevi tarihin ruhunu hissederek kitaba ve kültüre ulaşmak isteyen herkese her kategoriden 100 bin adet kitapla, bol çeşit kırtasiye malzemesi ile hizmet vaad ediyor.
  8 Kasım Pazar günü yörenin kalabalık bir katılımla gerçekleştirilen açılışa Diyarbakır milletvekili Kutbettin Arzu, Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve Ensar Vakfı Başkanı Ahmet Şişman ile Ensar Vakfı Genel Müdürü Hüseyin Kader ve mütevelli heyeti de katıldı.
  Açılışta bir konuşma yapan Ahmet Şişman, Kitabın merkezde olduğu bir hayatın inşasının gerekliliği üzerinde durarak, Diyarbakır’da kurulmuş olan Ensar Kitap’ın kültür ve kitap dünyası açısından önemini belirtip Ensar Kitap’ın tüm Diyarbakırlı vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diledi.
  Kitapseverler tarafından büyük bir heyecan duyularak yapılan açılıştan sonra yapılan ikram eşliğinde kitapseverler Ensar Kitap ve Kültür Merkezini gezdiler. Kitapevine gösterilen ilginin katlanarak arttığı belirtildi.

  İşte Doğu'nun gözbebeği ilimizde Batılı izlerimizi kıskandıracak kitap satış merkezinden ve açılış töreninden fotoğraflar:

  diyarbakir kitapevi 0.jpg

  diyarbakir kitapevi.jpg
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Diyarbakır'a Batı'yı kıskandıracak kitapevi...

  Reklam  özellikle doğuda yapılan bu etkinlikler doğrusu alkışlanacak kadar güzel ve faydalı olmuş bir neslin ilerlemesi çok kitap okuyarak ve öğrenerek gelişebilir ayrıca tarihi yapı içinde olması ayrı güzel+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi