Dört Metrelik Hilye-İ Şerif Görenleri Hayran Bırakıyor

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kültür Sanat Haberleri Bölümünden Dört Metrelik Hilye-İ Şerif Görenleri Hayran Bırakıyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Dört Metrelik Hilye-İ Şerif Görenleri Hayran Bırakıyor

  Reklam  Dört Metrelik Hilye-İ Şerif Görenleri Hayran Bırakıyor

  Forum Alev
  Hat sanatçısı Süleyman Kartal'ın yaptığı ve 'dünyanın en büyük Hilye-i Şerif'i' olarak adlandırdığı eser Mersin'de sergileniyor.

  Hattat Süleyman Kartal tarafından yazılan yaklaşık 50 eser, Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde sergilenmeye başladı.

  Sergide son Peygamber Hazreti Muhammed (sav)'in dış görünüşü ile vasıflarının anlatıldığı ''Hilye-i Şerif'' de yer alıyor. Bu güne kadar tek parça kâğıt üzerine yazılmış dünyanın en büyük ''Hilye-i Şerif''i 4 metre boyunda ve 2 metre 60 santimetre büyüklüğünde. Klasik hat sanatı teknikleri ile hazırlanan, çay ile renklendirilip yumurta akı ve şap ile cilalanan eserin de aralarında bulunduğu sergi, 17 Eylül Perşembe gününe kadar görülebilecek.

 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Dört Metrelik Hilye-İ Şerif Görenleri Hayran Bırakıyor

  Reklam  Hat sanatı yazı ve çizgi anlamına gelmekte olup belli kurallara bağlı olarak çizilip yazılmaktadır. Tasvir edildikten sonra ortaya yazılardan oluşturulmuş resimler çıkmaktadır.+ Yorum Gönder
hilye i şerif arapça okunuşu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi