İtalya'nın yıldızı TIZIANO FERRO ilk kez Türkiye’de

+ Yorum Gönder
Kültür-Sanat ve Kültür Sanat Haberleri Bölümünden İtalya'nın yıldızı TIZIANO FERRO ilk kez Türkiye’de ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  TaegeanT
  Üye
  Reklam

  İtalya'nın yıldızı TIZIANO FERRO ilk kez Türkiye’de

  Reklam  İtalya'nın yıldızı TIZIANO FERRO ilk kez Türkiye’de

  Forum Alev


  2001'de yayımlanan single'ı 'Perdono' ile Avrupa çapında hit olunca bir anda yıldızı parlayan Tiziano Ferro, henüz 16 yaşındayken yerel bir koroya girerek, vokal yeteneğini geliştirerek sesine kıvraklık kazandırdı. Ardından Sanremo Song Academy'e giren Tiziano Ferro, burada Mara Majonchi ve Alberto Salerno gibi iki önemli yapımcının dikkatini çekerek albüm teklifi aldı. 2001 yılında dünyanın en büyük plak şirketlerinden EMI ile anlaşan ve aynı yıl 'Perdono'yu yayınlayarak yıldız olma yolundaki ilk adımını attı.

  Tiziano Ferro, RTN Organizasyon'uyla 25 Ağustos günü İstanbul'da çok özel bir konserle hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor. Tiziano Ferro'nun etkileyici sesi ve romantik şarkılarıyla birlikte unutulmaz bir yaz gecesi geçirmek isteyenler için 25 Ağustos günü buluşma mekânı Parkorman. Biletler çok yakında Biletix'te!

  'Perdono' ile yıldızı parlayan Tiziano Ferro'ya Türkiye'den de Altın Plak!

  2001 yılı içerisinde 'Perdono' single'ını da içeren "Rosso Relativo" ile Tiziano Ferro ülkemizde de Altın Plak kazanmayı başardı. Yakışıklı ve genç yıldız Tiziano Ferro başarılarını, 2003'te yayınladığı "111" albümü ve son albümü "Nessuno Solo" ile de devam ettirdi. Tiziano Ferro, ülkemizde büyük bir hayran kitlesi tarafından takip ediliyor.

  - 'Perdono' ile Avrupa'da Türkiye'nin de içlerinde yer aldığı 6 ülkede listelerde bir numara oldu!

  - 'Perdono' ile 7 Avrupa ülkesinde Altın Plak kazandı ve Music and Year End Chart'ta Eminem ve Shakira'dan sonra üçüncü oldu.

  - "Rosso Relativo" albümü 42 ülkede yayınlandı ve Türkiye, Fransa ve Belçika'da Altın Plak kazandı. İtalya'da yaklaşık 8 ay Top 10 listesinde yer aldı. Toplamda üç buçuk milyonluk bir satış rak----- ulaştı.

  - "111" albümü ile dünya çapında 1 milyondan fazla satış rak----- ulaştı. İspanya, İsviçre, Arjantin, Şili ve Latin Amerika'da Altın Plak kazandı.

  - 'Sere Nere' single'ı ile arka arkaya 9 hafta İtalyan Radio Airplay'de bir numarada kaldı.

  - 2002 yılında Italian Music Awards,'ta "En İyi Yeni Sanatçı", MTV Avrupa Ödülleri'nde "En İyi İtalyan Sanatçı", 2005'te de Meksika Grammy Ödülleri'nde "En İyi Erkek Sanatçı" ödüllerini aldı. Bu ödüllerin yanı sıra çeşitli dallarda Grammy ödüllerine aday oldu. 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: İtalya'nın son yıllarda dünya müzik arenasındaki 1 numaralı yıldızı TIZIANO FERRO ilk kez Türkiye’de

  Reklam  latin doğumlu italyan pop müzik sanatçısı iyi bir eğitim almış olan şarkıcının çok büyük hayran kitlesi var zamanında türkiyeyede gelerek hayranlarının sevindirmiştir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi