Kur'anda Örtü Kelimesinin Geçtiği Ayetler

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Kur'anda Örtü Kelimesinin Geçtiği Ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 25
  rampullo
  Yeni Üye
  Reklam

  --->: Kur'anda Örtü Kelimesinin Geçtiği Ayetler

  Reklam  Alıntı |YaBaNCı| Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ya ben anlatamıyorum sana. Ya sen beni anlamıyorsun. Hala kadınlara en fazla hak tanınan ülke söle diyorsun. Bunu 100 kere sölemek zorunda değilim sana. Sen daha başörtüsüne ALLAH'IN EMRİNE TAHAMMÜL EFEMİYORSUN. Senin dediğin gibi yapsalar ne olucak? Türkiye İran'a benziyor. Yerin dibine batsın iran. Bunun altındaki şeyleri bilmiyorsun sen. Laikliğe aykırı diyorsun. Ee ATTAÜRK'ün annesine kardeşine bak. Onlar başörtüü takmamışmı. Onlarada isyan edin. Bunun altınbda yatan gerçek neden ne biliyormusun. Profösörün teki 2006 yılı olması lazım. Türkiye keşke müslüman olmasaydı dedi. Bir kadının başörtüsne değil beynin bakın.
  eleştirelim ama hakaret etmeden ben diyorum ki anna başkısı , baba baskısı , koca baskadını , benimle evlenirsen kapanırsın zihniyeti , erkek çocuk babası eğer o kızla evlenirsen kapamalı ben öyle istiyorum demeleri bu kuranın hangi ayetinde yazıyor 12 13 yaşındaki kızların kapanıp daha sonra alışarak sonrada kanıtsayarak yaptığı bir davranıştan mı medet umulmaktadır kim dinini bilerek bu uygulamayı yapıyor sana kaç kez yadım kuranda kasınların saçlarının gözükmesi ile ilgili kesin bir emirin geçtiği ayet hangisi diye verdiğin ayetlerde bu anlam kılması gerekir diyordun yani yorum ağer ALLAH istediği bir emri niye muhaalak bir durumda sunsun göz göze gelmemli diye kesin emri var sen hiç bir başı kapatlı genç kızla göz göze gelmedinmi ozaman ALLAHIN kesin emrini çiğnemiş oldun hemde muallakta olmayan bir emrini daha almamız gereken çok yol var inşaallah muaffak oluruz ama pek fazla ümitli değilim vesseleam..


  Yudumla --->: Kur'anda Örtü Kelimesinin Geçtiği Ayetler Hakkında Konu

 2. 26
  tahassür
  Yeni Üye
  Hz Ayşe annemizin değerli gerdanlığı çalınmış veya kaybolmustur. Hz Ayşe annemiz takının bulamaması üzerine peygamber efendimizi terk edip babasının evine gitmiştir.Çok üzülen peygamber efendimize Nur suresi 30, 31. ayetler vayh edilmiştir.
  Başınıza örttüğünüz örtüyü göğüslerin,ze kadar indirin cümlesinde emir başı örtmeye değil göğüslere kadar indirilen örtüyle zinnetlerin saklanmasıdır.Bazı din adamları zinnetin namus olduğu doğrultusunda fikir beyan ederler. Böyle düşünülürse ayette;  Selamun Aleyküm...

  Siteye sırf şu yukarıdaki alıntıya cevap vermek için üye oldum. Bu nasıl bir yorumdur ya hu? Ayşe validemizin gerdanlığı çalınmıştır, doğru; ancak terketme gibi bir olay yok. Ayeti kendine göre yorumlarken, bir de uydurma olaylara başvuruyor, yazık... Bunu zamanında yahudiler yapmıştır Ayşe validemize, iftiralar atmıştır.

  Konuya katkıda bulunanlardan Allah razı olsun...

 3. 27
  güül
  Üye
  BACIMIN ÖRTÜSÜ BATMAKTA REZİLİN GÖZÜNEACIRIM TÜKÜRÜĞE BİLLAHİ TÜKÜRSEM YÜZÜNE Mehmet Akif Ersoy
  cok ıyı en haklı soz bu :)

 4. 28
  se7en
  Usta Üye
  Aişe annemizle ilgili yazılan yazıya ben de katılmıyorum.O kadar yalan yanlış yazılmış yazılar varki milletimiz hangisine inanacağını şaşırıyor. İyi araştırmak gerek.

 5. 29
  iliman
  Üye
  ufff biktim usandim bu konunun tartisilmasindan ya, insanlar bu kadarmi kôr olabilir ya,haydi masonlari misyonerleri anliyorumda kendi halkimiza ne oluyor yaziklar olsun

 6. 30
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Örtünme ile ilgili kuran ayeti olmadığını iddia eden yorumcular peygamberimizin hadislerini de hiçe saymaktalar.

  Cevap 1:

  Câhiliyette insanların birçokları terbiye ve edebden yoksundu. Ahlâk, iffet ve namus meselesi lafta idi. Bugün olduğu gibi kadın açılıp saçılıyordu, vücudunu, na mahrem yerlerini göstermekle böbürleniyordu. İlahî rahmet olarak gelen İslâm dini, tefessüh etmiş bu insanlığı ıslah etmek için birtakım emir ve prensipler getirdi. Bunlardan birisi de kadının cilbab ile örtünmesini emreder.

  "Ey Peygamber, hanımlarına, kızlarına ve mü'minlerin hanımlarına söyle! Baş ve boyunlarını örtmek için cilbablarını üzerlerine alsınlar"(Ahzab: 59).

  Cilbab'ın mâhiyeti hakkında birkaç görüş vardır:
  l- Cilbab. bütün vücudu örten uzun gömlek veya entaridir.
  2-Entari üzerine giyilen geniş elbisedir.
  3- Başı. boynu ve çevresini örten atkıdır.
  4- Üst tarafı göbeğe kadar örten ve ridâ denilen örtüdür.

  Sibeveyhinin üstadı olan Halil; "Bu mânâlardan hangisi kasdedilirse caizdir" diyor. (el-Sîracel-Münir c. 3. s. 271) Müslüman kadın, el ve yüzü müstesna bütün vücudunu örtmek mecburiyetindedir. Bir kimse buna inanır fakat uygulamazsa günahkâr olur. Amma inkâr ederse dinden çıkar, mürtedolur. İslâm'ın kabul etmediği tevillere baş vurup halkın inancını bozmak sapıklıktır. Tesettürün dinen makbul olabilmesi için birkaç şartı vardır, onlara ri'âyet etmek gerekir:

  1- Elbisenin vücudu gösterecek tarzda ince,
  2- Nazar-ı dikkati çekecek kadar süslü ve renkli,
  3- Vücudun hatlarını gösterecek şekilde dar olmaması gerekir.
  Bir memlekette manto giymek adet ise, dar olmamak şartıyla onu giymekte beis yoktur. Çünkü İslâm dini, ne erkek ne kadın için belli bir kıyafet getirmemiştir. Her memleketin kendisine has bir giysisi vardır.

  Hatta buranın çarşafı, Suriye, Irak ve Hicaz'da giyilen çarşafa benzemiyor. İlla şu veya bu kıyafet lazımdır demek doğru değildir.

  SİE

  İslam’ın öngördüğü bir örtünme şekli var mı? Örtünmenin gayesi nedir? Takva elbisesi ne demektir?

  Kadının dış örtüsü nasıl olmalıdır? Eller ayaklar nereye kadar açık olabilir? Baş nasıl kapatılmalıdır?

  Ayet de açık beyan belirtirmiştir inkar eden bizden değil

 7. 31
  Ziyaretçi
  mümn kardeşlerim bilinmeliki kur-an'ı kerimyalnız peygamz dönemindeki müminlere inmemiştir bütün ümmet-i MUHAMMED'E İNMİŞTİR

+ Yorum Gönder
3. Sayfa BirinciBirinci ... 23
Örtü ayeti,  başınızı örtün ayeti,  örtününüz ayeti,  örtüyle ilgili ayetler,  başörtüsünün geçtiği ayetler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi