Zıhar ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Zıhar ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Zıhar ile ilgili ayetler

  Reklam  Zıhar ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Zıhar hakkında ayetler  • 33. Sure (Ahzâb Suresi), 4. Ayet
   Allah, hiçbir adamın içine iki kalp koymamıştır. Kendilerine zıhâr yaptığınız eşlerinizi de anneleriniz yapmamıştır. Yine evlatlıklarınızı da öz çocuklarınız (gibi) kılmamıştır. Bu sizin ağızlarınızla söylediğiniz (fakat gerçekliği olmayan) sözünüzdür. Allah ise gerçeği söyler ve doğru yola iletir.
  • 58. Sure (Mücâdele Suresi), 1. Ayet
   Allah, kocası hakkında seninle tartışan ve Allah'a şikayette bulunan kadının sözünü işitmiştir. Allah, sizin sürdürdüğünüz konuşmayı (zaten) işitmekteydi. Şüphesiz Allah hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
  • 58. Sure (Mücâdele Suresi), 2. Ayet
   İçinizden kadınlarına zıhar yapanlar bilsinler ki, o kadınlar onların anaları değildir. Onların anaları ancak, kendilerini doğuran kadınlardır. Şüphesiz onlar (zıhar yaparlarken) hoş karşılanmayan ve yalan bir söz söylüyorlar. Şüphesiz Allah çok affedicidir, çok bağışlayıcıdır.
  • 58. Sure (Mücâdele Suresi), 3. Ayet
   Kadınlarından zıhar yaparak ayrılıp sonra da söylediklerinden dönecek olanlar, eşleriyle birbirlerine dokunmadan önce, bir köle azat etmelidirler. İşte bu hüküm ile size öğüt veriliyor. Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.
  • 58. Sure (Mücâdele Suresi), 4. Ayet
   Kim (köle azat etme imkanı) bulamazsa, eşine dokunmadan önce ardarda iki ay oruç tutmalıdır. Kimin de buna gücü yetmezse altmış fakiri doyurmalıdır. Bunlar Allah'a ve Resülüne hakkıyla iman edesiniz diyedir. İşte bunlar Allah'ın sınırlarıdır. Kafirler için elem dolu bir azap vardır.
 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Zıhar ile ilgili ayetler

  Reklam  Zıhar bir erkeğin karısına sen benim annemin sırtı gibisin demesi ile gerçekleşmekte olup karısını kendine haram kılmasıdır. Bu konu hakkında kuranı kerim açıklık getirmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi