Yahudi bilginleri (Ahbar) ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Yahudi bilginleri (Ahbar) ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Yahudi bilginleri (Ahbar) ile ilgili ayetler

  Reklam  Yahudi bilginleri (Ahbar) ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Yahudi bilginleri (Ahbar) hakkında ayetler

  5. Sure (Mâide Suresi), 44. Ayet
  Şüphesiz Tevrat'ı biz indirdik. İçinde bir hidayet, bir nur vardır. (Allah'a) teslim olmuş nebiler onunla yahudilere hüküm verirlerdi. Kendilerini Rabb'e adamış kimseler ile âlimler de öylece hükmederlerdi. Çünkü bunlar Allah'ın kitabını korumakla görevlendirilmişlerdi. Onlar Tevrat'ın hak olduğuna da şahit idiler. Şu halde siz de insanlardan korkmayın, benden korkun ve âyetlerimi az bir karşılığa değişmeyin. Allah'ın indirdiği ile hükmetmeyenler kafirlerin ta kendileridir.
  5. Sure (Mâide Suresi), 62. Ayet
  Onlardan çoğunun günahta, düşmanlıkta, haram yemede birbirleriyle yarıştıklarını görürsün. Yapmakta oldukları şey ne kötüdür!
  5. Sure (Mâide Suresi), 63. Ayet
  Bunları, din adamları ve bilginler günah söz söylemekten ve haram yemekten sakındırsalardı ya! Yapmakta oldukları şey ne kötüdür!
  5. Sure (Mâide Suresi), 82. Ayet
  (Ey Muhammed!) İman edenlere düşmanlık etmede insanların en şiddetlisinin kesinlikle Yahudiler ile Allah'a ortak koşanlar olduğunu görürsün. Yine onların iman edenlere sevgi bakımından en yakınının da "Biz hıristiyanlarız" diyenler olduğunu mutlaka görürsün. Çünkü onların içinde keşişler ve rahipler vardır. Onlar büyüklük de taslamazlar.
  9. Sure (Tevbe Suresi), 31. Ayet
  (Yahudiler) Allah'ı bırakıp, hahamlarını; (hırıstiyanlar ise) rahiplerini ve Meryem oğlu Mesih'i rab edindiler. Oysa, bunlar da ancak, bir olan Allah'a ibadet etmekle emrolunmuşlardır. Ondan başka hiçbir ilah yoktur. O, onların ortak koştukları her şeyden uzaktır.
  9. Sure (Tevbe Suresi), 34. Ayet
  Ey iman edenler! Hahamlardan ve rahiplerden birçoğu, insanların mallarını haksız yollarla yiyorlar ve Allah'ın yolundan alıkoyuyorlar. Altın ve gümüşü biriktirip gizleyerek onları Allah yolunda harcamayanları elem dolu bir azapla müjdele. 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Yahudi bilginleri (Ahbar) ile ilgili ayetler

  Reklam  Yahudi bilginlerine haham denir. Hahamların dinleri doğru olmadığı ve çarpıtıldığı için imanla hareket etmez ve malların yenildiğine dair ayeti kerimeler bulunmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi