Ümmi ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Ümmi ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Ümmi ile ilgili ayetler

  Reklam  Ümmi ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Kuranda Ümmi kelimesi hakkında ayetler

  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 75. Ayet
  Kitap ehlinden öylesi vardır ki, ona yüklerle mal emanet etsen, onu sana (eksiksiz) iade eder. Fakat onlardan öylesi de vardır ki, ona bir dinar emanet etsen, tepesine dikilip durmadıkça onu sana iade etmez. Bu da onların, "Ümmîlere karşı (yaptıklarımızdan) bize vebal yoktur" demelerinden dolayıdır. Onlar, bile bile Allah'a karşı yalan söylerler.
  7. Sure (A'râf Suresi), 157. Ayet
  Onlar, yanlarındaki Tevrat'ta ve İncil'de yazılı buldukları Resûle, o ümmî peygambere uyan kimselerdir. O, onlara iyiliği emreder, onları kötülükten alıkoyar. Onlara iyi ve temiz şeyleri helal, kötü ve pis şeyleri haram kılar. Üzerlerindeki ağır yükleri ve zincirleri kaldırır. Ona iman edenler, ona saygı gösterenler, ona yardım edenler ve ona indirilen nura (Kur'an'a) uyanlar var ya, işte onlar kurtuluşa erenlerdir.
  7. Sure (A'râf Suresi), 158. Ayet
  (Ey Muhammed!) De ki: "Ey insanlar! Şüphesiz ben, yer ve göklerin hükümranlığı kendisine ait olan Allah'ın hepinize gönderdiği peygamberiyim. O'ndan başka hiçbir ilah yoktur. O, diriltir ve öldürür. O halde Allah'a ve O'nun sözlerine inanan Resûlüne, o ümmî peygambere iman edin ve ona uyun ki doğru yolu bulasınız."
  62. Sure (Cuma Suresi), 2. Ayet
  O, ümmîlere, içlerinden, kendilerine âyetlerini okuyan, onları temizleyen, onlara kitabı ve hikmeti öğreten bir peygamber gönderendir. Halbuki onlar, bundan önce apaçık bir sapıklık içinde idiler. 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Ümmi ile ilgili ayetler

  Reklam  Ümmiler kuranı kerimde emaneti koruyanlar, sapıklıktan geri durup Allah'ın yolunda doğru yolda olanlar olarak bahsedilen kişiler olarak bildirilmektedirler.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi