Tevekkül kavramı ile ilgili ayeti kerimeler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Tevekkül kavramı ile ilgili ayeti kerimeler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Tevekkül kavramı ile ilgili ayeti kerimeler

  Reklam  Tevekkül kavramı ile ilgili ayeti kerimeler

  Forum Alev
  • 58. Sure (Mücâdele Suresi), 10. Ayet
   O kötü fısıltılar iman edenleri üzmek için ancak şeytandan kaynaklanmaktadır. Oysa şeytan, Allah'ın izni olmadıkça, mü'minlere hiçbir zarar verebilecek değildir. Öyle ise mü'minler ancak Allah'a tevekkül etsinler.
  • 60. Sure (Mümtehine Suresi), 4. Ayet
   İbrahim'de ve onunla birlikte bulunanlarda sizin için güzel bir örnek vardır. Hani onlar kavimlerine, "Biz sizden ve Allah'ı bırakıp taptıklarınızdan uzağız. Sizi tanımıyoruz. Siz bir tek Allah'a inanıncaya kadar, sizinle bizim aramızda sürekli bir düşmanlık ve nefret belirmiştir" demişlerdi. Yalnız İbrahim'in, babasına, "Senin için mutlaka bağışlama dileyeceğim. Fakat Allah'tan sana gelecek herhangi bir şeyi önlemeye gücüm yetmez" sözü başka. Onlar şöyle dediler: "Ey Rabbimiz! Ancak sana dayandık, içtenlikle yalnız sana yöneldik. Dönüş de ancak sanadır."
  • 64. Sure (Tegâbün Suresi), 13. Ayet
   Allah, kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayandır. Mü'minler yalnız Allah'a tevekkül etsinler.
  • 65. Sure (Talâk Suresi), 2. Ayet
   Boşanan kadınlar iddetlerinin sonuna varınca onları güzelce tutun, yahut onlardan güzelce ayrılın. İçinizden iki âdil kimseyi şahit tutun. Şahitliği Allah için dosdoğru yapın. İşte bununla Allah'a ve ahiret gününe inanan kimselere öğüt verilmektedir. Kim Allah'a karşı gelmekten sakınırsa Allah ona bir çıkış yolu açar.
  • 65. Sure (Talâk Suresi), 3. Ayet
   Onu beklemediği yerden rızıklandırır. Kim Allah'a tevekkül ederse, O kendisine yeter. Şüphesiz Allah emrini yerine getirendir. Allah her şeye bir ölçü koymuştur.
 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Tevekkül kavramı ile ilgili ayeti kerimeler

  Reklam  Tevekkül etmek, bir kimsenin işini bittirdikten sonra gerisini Allah'a havale etmesi sonrasından endişe etmemesi demek olup insanların ümitsizliğe düşmemesi için bu bilince varması gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi