Tebliğ ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Tebliğ ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Tebliğ ile ilgili ayetler

  Reklam  Tebliğ ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Tebliğ hakkında ayetler


  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 104. Ayet
  Sizden, hayra çağıran, iyiliği emreden ve kötülükten men eden bir topluluk bulunsun. İşte kurtuluşa erenler onlardır.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 110. Ayet
  Siz, insanlar için çıkarılmış en hayırlı ümmetsiniz. İyiliği emreder, kötülükten men eder ve Allah'a iman edersiniz. Kitap ehli de inansalardı elbette kendileri için hayırlı olurdu. Onlardan iman edenler de var. Ama pek çoğu fasık kimselerdir.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 114. Ayet
  Onlar, Allah'a ve ahiret gününe inanırlar. İyiliği emrederler. Kötülükten men ederler, hayır işlerinde birbirleriyle yarışırlar. İşte onlar salihlerdendir.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 159. Ayet
  Allah'ın rahmeti sayesinde sen onlara karşı yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın, onlar senin etrafından dağılıp giderlerdi. Artık sen onları affet. Onlar için Allah'tan bağışlama dile. İş konusunda onlarla müşavere et. Bir kere de karar verip azmettin mi, artık Allah'a tevekkül et, (ona dayanıp güven). Şüphesiz Allah, tevekkül edenleri sever.
  16. Sure (Nahl Suresi), 35. Ayet
  Allah'a ortak koşanlar dediler ki: "Allah dileseydi ne biz, ne de atalarımız O'ndan başka hiçbir şeye tapmazdık, O'nun emri olmadan hiçbir şeyi de haram kılmazdık." Kendilerinden öncekiler de böyle yapmıştı. Peygamberlere düşen sadece apaçık bir tebliğdir.
  16. Sure (Nahl Suresi), 37. Ayet
  Sen onların doğru yola erişmelerine aşırı istek göstersen de şüphesiz Allah saptırdığı kimseyi doğru yola iletmez. Onların yardımcıları da yoktur.
  16. Sure (Nahl Suresi), 125. Ayet
  (Ey Muhammed!) Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekilde mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin kendi yolundan sapanları en iyi bilendir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilendir.
  17. Sure (İsrâ Suresi), 53. Ayet
  . Kullarıma söyle: (İnsanlara karşı) en güzel sözü söylesinler. Çünkü şeytan aralarını bozar. Çünkü şeytan insanın apaçık bir düşmanıdır.
  20. Sure (Tâhâ Suresi), 43. Ayet
  "Firavun'a gidin. Çünkü o azmıştır."
  20. Sure (Tâhâ Suresi), 44. Ayet
  "Ona yumuşak söz söyleyin. Belki öğüt alır, yahut korkar." 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Tebliğ ile ilgili ayetler

  Reklam  Bir tek peygamberler değil aslında peygamberlerin getirmiş olduğu ve bizlere miras bıraktığı dini bilmeyenlere tebliğ etmek her müslümanın sorumluluğundadır.+ Yorum Gönder
tebliğ ile ilgili ayetler,  tebliğ ayetleri,  tebliğ ile ilgili ayetler ve hadisler,  tebliğ ile ilgili hadisler arapça,  teblig ile ilgili ayatler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi