Tağut hakkında ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Tağut hakkında ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Tağut hakkında ayetler

  Reklam  Tağut hakkında ayetler

  Forum Alev
  Tağutla ilgili ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 256. Ayet
  Dinde zorlama yoktur. Çünkü doğruluk sapıklıktan iyice ayrılmıştır. O halde kim tâğûtu tanımayıp Allah'a inanırsa, kopmak bilmeyen sapasağlam bir kulpa yapışmıştır. Allah, hakkıyla işitendir, hakkıyla bilendir.
  2. Sure (Bakara Suresi), 257. Ayet
  Allah iman edenlerin dostudur. Onları karanlıklardan aydınlığa çıkarır. Kafirlerin velileri ise tâğuttur. (O da) onları aydınlıktan karanlıklara (sürükleyip) çıkarır. Onlar cehennemliklerdir. Orada ebedî kalırlar.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 51. Ayet
  Kendilerine Kitap'tan bir nasip verilmiş olanları görmüyor musun? Onlar "cibt"e ve "tâğut"a inanıyorlar. İnkar edenler için de, "Bunlar, iman edenlerden daha doğru yoldadır" diyorlar.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 60. Ayet
  (Ey Muhammed!) Sana indirilen Kur'an'a ve senden önce indirilene inandıklarını iddia edenleri görmüyor musun? Tâğût'u tanımamaları kendilerine emrolunduğu halde, onun önünde muhakeme olmak istiyorlar. Şeytan da onları derin bir sapıklığa düşürmek istiyor.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 76. Ayet
  İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tâğût yolunda savaşırlar. O halde siz şeytanın dostlarına karşı savaşın. Şüphesiz şeytanın hilesi zayıftır.
  5. Sure (Mâide Suresi), 60. Ayet
  De ki: "Allah katında cezası bundan daha kötü olanları size haber vereyim mi? Onlar, Allah'ın lanetlediği ve gazabına uğrattığı, içlerinden maymunlar ve domuzlar çıkardığı kimseler ile şeytanlara tapan kimselerdir. İşte bunların yeri daha kötüdür ve onlar doğru yoldan daha çok sapmışlardır."
  16. Sure (Nahl Suresi), 36. Ayet
  Andolsun biz, her ümmete, "Allah'a kulluk edin, tâğûttan kaçının" diye peygamber gönderdik. Allah onlardan kimini doğru yola iletti, onlardan kimine de (kendi iradeleri sebebiyle) sapıklık hak oldu. Şimdi yeryüzünde dolaşın da peygamberleri yalanlayanların sonunun ne olduğunu görün.
  39. Sure (Zümer Suresi), 17. Ayet
  Tağut'tan, ona kulluk etmekten kaçınan ve içtenlikle Allah'a yönelenler için müjde vardır. O halde kullarımı müjdele! 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Tağut hakkında ayetler

  Reklam  Tağut, şeytan ya da put gibi kendisine taptıran şey demek olup doğru olan ve tek ilah olan Allah dışındaki herhangi bir şeye tapmak demektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi