Sure ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Sure ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Sure ile ilgili ayetler

  Reklam  Sure ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Sure hakkında ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 23. Ayet
  Eğer kulumuza (Muhammed'e) indirdiğimiz (Kur'an) hakkında şüphede iseniz, haydin onun benzeri bir sûre getirin ve eğer doğru söyleyenler iseniz, Allah'tan başka şahitlerinizi çağırın (ve bunu ispat edin).
  9. Sure (Tevbe Suresi), 64. Ayet
  Münafıklar, kalplerinde olan şeyleri, yüzlerine karşı açıkça haber verecek bir sûrenin üzerlerine indirilmesinden çekinirler. De ki: "Siz alay ede durun! Allah, çekindiğiniz o şeyi ortaya çıkaracaktır."
  9. Sure (Tevbe Suresi), 86. Ayet
  "Allah'a iman edin ve Resûlü ile birlikte cihat edin" diye bir sûre indirildiğinde, onlardan servet sahibi olanlar, senden izin istediler ve "Bizi bırak da oturup kalanlarla birlikte olalım" dediler.
  9. Sure (Tevbe Suresi), 124. Ayet
  Herhangi bir sûre indirildiğinde, içlerinden, (alaylı bir şekilde) "Bu hanginizin imanını artırdı?" diyenler olur. İman etmiş olanlara gelince, inen sûre onların imanını artırmıştır. Onlar bunu birbirlerine müjdelerler.
  9. Sure (Tevbe Suresi), 127. Ayet
  Bir sûre indirildi mi, "Sizi bir kimse görüyor mu?" diye birbirlerine göz ederler, sonra da sıvışıp giderler. Anlamayan bir toplum olmalarından dolayı, Allah onların kalplerini çevirmiştir.
  10. Sure (Yûnus Suresi), 38. Ayet
  Yoksa onu (Muhammed kendisi) uydurdu mu diyorlar? De ki: "Eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi siz de onun benzeri bir sûre getirin ve Allah'tan başka, çağırabileceğiniz kim varsa onları da yardıma çağırın.
  24. Sure (Nûr Suresi), 1. Ayet
  Bu, bizim indirdiğimiz ve (hükümlerini) farz kıldığımız bir sûredir. Düşünüp öğüt almanız için onda apaçık âyetler indirdik.
  47. Sure (Muhammed Suresi), 20. Ayet
  İnananlar, "Keşke bir sûre indirilse!" derler. Fakat hükmü apaçık bir sûre indirilip de onda savaştan söz edilince; kalplerinde hastalık olanların, ölüm baygınlığına girmiş kimsenin bakışı gibi sana baktıklarını görürsün. O da onlara pek yakındır. 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Sure ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamber efendimize ve ayeti kerimelere inanmayan inkar edenler çok oldu ve bunun üzerine bu ayeti kerimeler inerek ispat etmeleri istenir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi