Selam ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Selam ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Selam ile ilgili ayetler

  Reklam  Selam ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Selam hakkında ayetler

  4. Sure (Nisâ Suresi), 86. Ayet
  Size bir selâm verildiği zaman, ondan daha güzeliyle veya aynı selamla karşılık verin. Şüphesiz Allah her şeyin hesabını gereği gibi yapandır.
  4. Sure (Nisâ Suresi), 94. Ayet
  Ey iman edenler! Allah yolunda sefere çıktığınız zaman, gerekli araştırmayı yapın. Size selâm veren kimseye, dünya hayatının geçici menfaatine (ganimete) göz dikerek, "Sen mü'min değilsin" demeyin. Allah katında pek çok ganimetler vardır. Daha önce siz de öyle idiniz de Allah size lütufta bulundu (müslüman oldunuz). Onun için iyice araştırın. Çünkü Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.
  10. Sure (Yûnus Suresi), 9. Ayet
  (Fakat) iman edip salih ameller işleyenlere gelince, Rableri onları imanları sebebiyle, hidayete erdirir. Nimetlerle dolu cennetlerde altlarından ırmaklar akar.
  10. Sure (Yûnus Suresi), 10. Ayet
  Bunların oradaki duaları, "Seni eksikliklerden uzak tutarız Allah'ım!", aralarındaki esenlik dilekleri, "selâm"; dualarının sonu ise, "Hamd âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur" sözleridir.
  13. Sure (Ra'd Suresi), 22. Ayet
  Onlar, Rablerinin rızasına ermek için sabreden, namazı dosdoğru kılan, kendilerine verdiğimiz rızıklardan gizli olarak ve açıktan Allah için harcayan ve kötülüğü iyilikle ortadan kaldıranlardır. İşte bunlar için dünya yurdunun iyi sonucu vardır.
  13. Sure (Ra'd Suresi), 23. Ayet
  Bu sonuç da Adn cennetleridir. Atalarından, eşlerinden ve çocuklarından iyi olanlarla beraber oraya girerler. Melekler de her bir kapıdan yanlarına girerler (ve şöyle derler):
  13. Sure (Ra'd Suresi), 24. Ayet
  "Sabretmenize karşılık selam sizlere. Dünya yurdunun sonucu (olan cennet) ne güzeldir!"
  14. Sure (İbrâhîm Suresi), 23. Ayet
  İnanan ve salih ameller işleyenler, Rablerinin izniyle, ebedi kalacakları ve içlerinden ırmaklar akan cennetlere sokulacaklardır. Oradaki esenlik dilekleri "selam" dır.
  16. Sure (Nahl Suresi), 28. Ayet
  O kafirler, nefislerine zulmederlerken melekler onların canlarını alır da onlar teslim olup, "Biz hiçbir kötülük yapmıyorduk" derler. (Melekler de şöyle diyecekler:) "Hayır! Allah sizin yapmakta olduklarınızı hakkıyla bilmektedir."
  16. Sure (Nahl Suresi), 32. Ayet
  Melekler onların canlarını iyi kimseler olarak alırken, "Selâm size! Yapmış olduğunuz iyi işlere karşılık girin cennete" derler. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Selam ile ilgili ayetler

  Reklam  Selam ile ilgili ayetler; selam vermek sünnet almak farzdır bunu pek kimse bilmez eskiler almak için sıraya girerlerdi dördüncü sure 86. ayette belirtilmiş bu durum+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi