Sebe’ halkı ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Sebe’ halkı ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Sebe’ halkı ile ilgili ayetler

  Reklam  Sebe’ halkı ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Sebe’ halkı hakkındaki ayetler

  34. Sure (Sebe' Suresi), 15. Ayet
  Andolsun, Sebe' halkı için kendi yurtlarında bir ibret vardı: Biri sağda biri solda iki bahçe bulunuyordu. Onlara şöyle denilmişti: "Rabbinizin rızkından yiyin ve O'na şükredin. Beldeniz güzel bir belde, Rabbiniz de çok bağışlayıcı bir Rabdir."
  34. Sure (Sebe' Suresi), 16. Ayet
  Fakat onlar yüz çevirdiler. Biz de üzerlerine Arim selini gönderdik. Onların bahçelerini ekşi meyveli ağaçlar, acı ılgın ve biraz da sedir ağacı bulunan iki bahçeye çevirdik.
  34. Sure (Sebe' Suresi), 17. Ayet
  Nimetlere karşı nankörlük etmeleri sebebiyle onları işte böyle cezalandırdık. Biz (bu şekilde) ancak nankörleri cezalandırırız.
  34. Sure (Sebe' Suresi), 18. Ayet
  Sebe' halkı ile bereketlendirdiğimiz kentler arasına (her biri diğerinden) görülen kentler oluşturduk. Oralarda gidiş-gelişi belirledik (seyahati kolaylaştırdık) ve onlara da şöyle dedik: "Oralarda gece gündüz güvenlik içinde dolaşın."
  34. Sure (Sebe' Suresi), 19. Ayet
  Onlar ise, "Ey Rabbimiz! Yolculuğumuzun konakları arasını uzaklaştır" dediler ve kendilerine zulmettiler. Biz de onları ibret kıssalarına çevirdik ve kendilerini darmadağın ettik. Şüphesiz ki bunda çok sabreden, çok şükreden herkes için ibretler vardır.
  34. Sure (Sebe' Suresi), 20. Ayet
  Şeytan onlar hakkındaki zannını doğru çıkardı. İnananlardan bir grup dışında hepsi ona uydular.
  34. Sure (Sebe' Suresi), 21. Ayet
  Oysa şeytanın onlar üzerinde hiçbir hakimiyeti yoktu. Ancak ahirete inananları, onun hakkında şüphe içinde bulunanlardan ayırt edelim diye (ona bu fırsatı verdik). Senin Rabbin her şey üzerinde hakiki bir koruyucudur. 2. 2
  AYSEN
  Bayan Üye

  Cevap: Sebe’ halkı ile ilgili ayetler

  Reklam  sebe halkı arabistanın güneyinde yaşamış olan büyük uygarlıklardandır . medeni bir kavim olarak bilinen sebeler yoğun ticari faliyetlerle uğraşmışlardır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi