Savaştan kaçanların nitelikleri ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Savaştan kaçanların nitelikleri ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Savaştan kaçanların nitelikleri ile ilgili ayetler

  Reklam  Savaştan kaçanların nitelikleri ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 153. Ayet
  Peygamber, arkanızdan sizi çağırırken siz durmadan dağa yukarı kaçıyor, hiç kimseye dönüp bakmıyordunuz. Bundan dolayı Allah, size keder üstüne keder verdi ki, (bu durumlara alışasınız ve daha sonra) elinizden gidene, ve başınıza gelene üzülmeyesiniz. Allah, yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.
  3. Sure (Âl-i İmrân Suresi), 155. Ayet
  İki topluluğun karşılaştığı gün, içinizden yüz çevirip kaçanları, şeytan ancak yaptıkları bazı hatalardan dolayı yoldan kaydırmak istemişti. Ama yine de Allah onları affetti. Kuşkusuz Allah çok bağışlayandır, halimdir (hemen cezalandırmaz, mühlet verir).
  8. Sure (Enfâl Suresi), 15. Ayet
  Ey iman edenler. Savaş düzeninde iken kafirlerle karşılaştığınız zaman sakın onlara arkanızı dönmeyin (savaştan kaçmayın).
  8. Sure (Enfâl Suresi), 16. Ayet
  Savaş taktiği olarak düşmanı vurmak için çekilme, ya da diğer bir birliğe katılmak durumu hariç- böyle bir günde her kim onlara arkasını dönerse mutlaka o, Allah'ın gazabına uğramış olur. Onun varacağı yer de cehennemdir. Ne kötü varılacak yerdir orası.
  9. Sure (Tevbe Suresi), 38. Ayet
  Ey iman edenler! Ne oldunuz ki, size "Allah yolunda sefere çıkın" denilince, yere çakılıp kaldınız.Yoksa ahiretten vazgeçip dünya hayatını mı seçtiniz? Oysa ahirete göre dünya hayatının yararı, pek az bir şeydir.
  9. Sure (Tevbe Suresi), 39. Ayet
  Eğer Allah yolunda sefere çıkmazsanız, sizi elem dolu bir azap ile cezalandırır ve yerinize sizden başka bir toplum getirir. Siz ise ona hiçbir zarar veremezsiniz. Allah her şeye hakkıyla gücü yetendir.
  9. Sure (Tevbe Suresi), 93. Ayet
  Sorumluluk ancak, zengin oldukları halde senden izin isteyenleredir. Bunlar, geri kalan (kadınlarla) birlikte olmaya razı oldular. Allah ta kalplerini mühürledi. Artık onlar bilmezler.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 13. Ayet
  Hani onlardan bir grup, "Ey Yesrib (Medine) halkı! Sizin burada durmak imkanınız yok. Haydi geri dönün" demişti. Onlardan bir başka grup da, "Evlerimiz açık (korumasız)" diyerek Peygamberden izin istiyorlardı. Oysa evleri açık (korumasız) değildi. Onlar sadece kaçmak istiyorlardı.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 14. Ayet
  Eğer Medine'nin her tarafından üzerlerine gelinse ve orada karışıklık çıkarmaları istenseydi, onu mutlaka yaparlardı; o konuda fazla gecikmezlerdi.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 15. Ayet
  Andolsun ki, onlar, daha önce geri dönüp kaçmayacaklarına dair Allah'a söz vermişlerdi. Allah'a verilen söz ise sorumluluğu gerektirir. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Savaştan kaçanların nitelikleri ile ilgili ayetler

  Reklam  Savaştan kaçanların nitelikleri ile ilgili ayetler;allah için savaşıyorsanız demekki kaçmıyacaksınız destek vereceksiniz ayette açık açık belirtilmiş şimdilerde askerden kaçanlara duyurulur+ Yorum Gönder
savaştan kaçanlar ayet,  savaştan kaçanlarla ilgili ayet,  savasdan ka
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi