Sadaka verenlerin nitelikleri ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Sadaka verenlerin nitelikleri ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Sadaka verenlerin nitelikleri ile ilgili ayetler

  Reklam  Sadaka verenlerin nitelikleri ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Sadaka verenlerin nitelikleri hakkında ayetler

  2. Sure (Bakara Suresi), 262. Ayet
  Mallarını Allah yolunda harcayan, sonra da harcadıklarının peşinden (bunları) başa kakmayan ve gönül incitmeyenlerin, Rab'leri katında mükafatları vardır. Onlar için korku yoktur. Onlar üzülmeyeceklerdir de.
  2. Sure (Bakara Suresi), 274. Ayet
  Mallarını gece gündüz; gizli ve açık Allah yolunda harcayanlar var ya, onların Rableri katında mükafatları vardır. Onlara korku yoktur. Onlar mahzun da olacak değillerdir
  9. Sure (Tevbe Suresi), 99. Ayet
  Bedevîlerden kimileri de vardır ki, Allah'a ve ahiret gününe inanır. Harcayacaklarını, Allah katında yakınlığa ve Peygamberin dualarını almağa vesile sayarlar. Bilesiniz ki bu, (Allah katında) onlar için yakınlıktır. Allah onları rahmetine sokacaktır. Şüphesiz Allah, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 88. Ayet
  Bunun üzerine (Mısır'a dönüp) Yûsuf'un yanına girdiklerinde, "Ey güçlü vezir! Bize ve ailemize darlık ve sıkıntı dokundu. Değersiz bir sermaye ile geldik. Zahiremizi tam ölç, ayrıca bize sadaka ver. Şüphesiz Allah sadaka verenleri mükafatlandırır" dediler.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 35. Ayet
  Şüphesiz müslüman erkeklerle müslüman kadınlar, mü'min erkeklerle mü'min kadınlar, itaatkar erkeklerle itaatkar kadınlar, doğru erkeklerle doğru kadınlar, sabreden erkeklerle sabreden kadınlar, Allah'a derinden saygı duyan erkekler, Allah'a derinden saygı duyan kadınlar, sadaka veren erkeklerle sadaka veren kadınlar, oruç tutan erkeklerle oruç tutan kadınlar, namuslarını koruyan erkeklerle namuslarını koruyan kadınlar, Allah'ı çokça anan erkeklerle çokça anan kadınlar var ya, işte onlar için Allah bağışlanma ve büyük bir mükafat hazırlamıştır.
  57. Sure (Hadîd Suresi), 18. Ayet
  Şüphesiz ki sadaka veren erkeklerle sadaka veren kadınlar ve Allah'a güzel bir borç verenler var ya, (verdikleri) onlara kat kat ödenir. Ayrıca onlara çok değerli bir mükafat da vardır.
  92. Sure (Leyl Suresi), 5. Ayet
  Onun için kim (elinde bulunandan) verir, Allah'a karşı gelmekten sakınır ve en güzel sözü (kelime-i tevhidi) tasdik ederse, biz onu en kolay olana kolayca iletiriz.
  92. Sure (Leyl Suresi), 17. Ayet
  Temizlenmek için malını hayra veren en muttekî (Allah'a karşı gelmekten en çok sakınan) kimse o ateşten uzak tutulacaktır. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Sadaka verenlerin nitelikleri ile ilgili ayetler

  Reklam  Sadaka verenlerin nitelikleri ile ilgili ayetler; allah yolunda harcayıp ben harcadım demeyen ben verdim demeyen başa kalkmayan için müjdeler veriyor allahu teala+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi