Rüya ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Rüya ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Rüya ile ilgili ayetler

  Reklam  Rüya ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Rüya hakkında ayetler

  12. Sure (Yûsuf Suresi), 5. Ayet
  Babası, şöyle dedi: "Yavrucuğum! Rüyanı kardeşlerine anlatma. Yoksa, sana tuzak kurarlar. Çünkü şeytan, insanın apaçık düşmanıdır."
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 36. Ayet
  Onunla beraber zindana iki delikanlı daha girdi. Biri, "Ben rüyamda şaraplık üzüm sıktığımı gördüm" dedi. Diğeri, "Ben de rüyamda başımın üzerinde, kuşların yediği bir ekmek taşıdığımı gördüm. Bize bunun yorumunu haber ver. Şüphesiz biz seni iyilik yapanlardan görüyoruz" dedi.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 37. Ayet
  Yûsuf dedi ki: "Sizin yiyeceğiniz yemek size gelmeden önce onun ne olduğunu bildiririm. Bu, bana Rabbimin öğrettiklerindendir. Ben, Allah'a inanmayan ve ahireti inkar eden bir milletin dinini bıraktım."
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 41. Ayet
  "Ey zindan arkadaşlarım! (Rüyanızın yorumuna gelince,) biriniz efendisine şarap sunacak, diğeri ise asılacak ve kuşlar başından yiyecektir. Yorumunu sorduğunuz iş böylece kesinleşmiştir."
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 43. Ayet
  Kral, "Ben rüyamda yedi semiz ineği, yedi zayıf ineğin yediğini; ayrıca yedi yeşil başak ve yedi de kuru başak görüyorum. Ey ileri gelenler! Eğer rüya yorumluyorsanız, rüyamı bana yorumlayın" dedi.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 44. Ayet
  Dediler ki: "Bunlar karma karışık düşlerdir. Biz böyle düşlerin yorumunu bilmiyoruz."
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 45. Ayet
  Zindandaki iki kişiden kurtulmuş olanı, nice zamandan sonra (Yûsuf'u) hatırladı ve, "Ben size onun yorumunu haber veririm, hemen beni (zindana) gönderin" dedi.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 46. Ayet
  (Zindana varınca), "Yûsuf! Ey doğru sözlü! Rüyada yedi semiz ineği yedi zayıf ineğin yemesi, bir de yedi yeşil başakla diğer yedi kuru başak hakkında bize yorum yap. Ümid ederim ki (vereceğin bilgi ile) insanlara dönerim de onlar da (senin değerini) bilirler" dedi.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 47. Ayet
  Yûsuf dedi ki: "Yedi yıl âdetiniz üzere ekin ekeceksiniz. Yiyeceğiniz az bir miktar hariç, biçtiklerinizi başağında bırakın."
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 48. Ayet
  "Sonra bunun ardından yedi kurak yıl gelecek, saklayacağınız az bir miktar hariç bu yıllar için biriktirdiklerinizi yiyip bitirecek." 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Rüya ile ilgili ayetler

  Reklam  Rüya ile ilgili ayetler;hz yusufun rüyası ve yaşananlar alatılmış kuranda oradan bir takım dersler çıkarmamız sağlanmış+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi