Peygamberlerin ilahi yardıma nail olmaları ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Peygamberlerin ilahi yardıma nail olmaları ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Peygamberlerin ilahi yardıma nail olmaları ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamberlerin ilahi yardıma nail olmaları ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Peygamberlerin ilahi yardıma nail olmaları hakkında ayetler

  6. Sure (En'âm Suresi), 34. Ayet
  Andolsun ki, senden önce de bir çok Peygamberler yalanlanmıştı da onlar yalanlanmalarına ve eziyet edilmelerine karşı sabretmişler ve nihayet kendilerine yardımımız yetişmişti. Allah'ın kelimelerini değiştirebilecek bir güç de yoktur. Andolsun peygamberler ile ilgili haberlerin bir kısmı sana gelmiş bulunuyor.
  9. Sure (Tevbe Suresi), 40. Ayet
  Eğer siz ona (Peygamber'e) yardım etmezseniz, (biliyorsunuz ki) inkar edenler onu iki kişiden biri olarak (Mekke'den) çıkardıkları zaman, ona bizzat Allah yardım etmişti. Hani onlar mağarada bulunuyorlardı. Hani o arkadaşına, "Üzülme, çünkü Allah bizimle berâber" diyordu. Allah da onun üzerine güven duygusu ve huzur indirmiş, sizin kendilerini görmediğiniz bir takım ordularla onu desteklemiş, böylece inkar edenlerin sözünü alçaltmıştı. Allah'ın sözü ise en yücedir. Allah mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.
  10. Sure (Yûnus Suresi), 103. Ayet
  Sonra resûllerimizi ve iman edenleri kurtarırız. (Ey Muhammed!) Aynı şekilde üzerimize bir hak olarak, inananları da kurtaracağız.
  11. Sure (Hûd Suresi), 58. Ayet
  Helâk emrimiz gelince, Hûd'u ve beraberindeki iman etmiş olanları, tarafımızdan bir rahmetle kurtardık. Onları ağır bir azaptan kurtardık.
  11. Sure (Hûd Suresi), 66. Ayet
  (Helâk) emrimiz geldiğinde Salih'i ve beraberindeki iman etmiş olanları tarafımızdan bir rahmetle helaktan ve o günün rezilliğinden kurtardık. Şüphesiz Rabbin mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.
  11. Sure (Hûd Suresi), 94. Ayet
  (Azap) emrimiz gelince, Şu'ayb'ı ve onunla birlikte iman edenleri, katımızdan bir rahmetle kurtardık. Zulmedenleri ise o korkunç (uğultulu) ses yakaladı da yurtlarında dizüstü çökekaldılar.
  12. Sure (Yûsuf Suresi), 110. Ayet
  Nihayet peygamberler ümitlerini kesecek hale gelip yalanlandıklarını düşündükleri sırada, onlara yardımımız geldi de, böylece dilediğimiz kimseler kurtuluşa erdirildi. Azabımız ise, suçlular topluluğundan geri çevrilemez.
  21. Sure (Enbiyâ Suresi), 69. Ayet
  "Ey ateş! İbrahim'e karşı serin ve esenlik ol" dedik.
  21. Sure (Enbiyâ Suresi), 70. Ayet
  Ona böyle bir tuzak kurmak istediler. Fakat biz onları en çok zarar edenler durumuna düşürdük.
  21. Sure (Enbiyâ Suresi), 71. Ayet
  Onu Lût ile beraber kurtarıp, içinde âlemler için bereketler kıldığımız yere ulaştırdık. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Peygamberlerin ilahi yardıma nail olmaları ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamberlerin ilahi yardıma nail olmaları ile ilgili ayetler;peygamberler hep ilahi yardıma nail olmuşlar ama onlar kadarda eziyet çeken ve sabreden olmamıştır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi