Peygamber (s.a.s.)’in hanımları ile ilgili ayetler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Kuranı Kerim Bölümünden Peygamber (s.a.s.)’in hanımları ile ilgili ayetler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mumsema
  Özel Üye
  Reklam

  Peygamber (s.a.s.)’in hanımları ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamber (s.a.s.)’in hanımları ile ilgili ayetler

  Forum Alev
  Peygamber (s.a.s.)’in hanımları hakkında ayetler

  33. Sure (Ahzâb Suresi), 6. Ayet
  Peygamber, mü'minlere kendi canlarından daha önce gelir. Onun eşleri de mü'minlerin analarıdır. Aralarında akrabalık bağı olanlar, Allah'ın Kitabına göre, (miras konusunda) birbirleri için (diğer) mü'minlerden ve muhacirlerden daha önceliklidirler. Ancak dostlarınıza bir iyilik yapmanız başka. Bu (hüküm) Kitap'ta yazılıdır.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 28. Ayet
  Ey Peygamber! Hanımlarına de ki, "Eğer dünya hayatını ve onun süsünü istiyorsanız, gelin size mut'a vereyim ve sizi güzelce bırakayım."
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 29. Ayet
  "Eğer Allah'ı, Resülünü ve ahiret yurdunu istiyorsanız, bilin ki Allah içinizden iyilik yapanlara büyük bir mükafat hazırlamıştır."
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 30. Ayet
  Ey Peygamber'in hanımları! İçinizden kim apaçık bir çirkinlik yaparsa onun cezası iki kat verilir. Bu Allah'a göre kolaydır.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 31. Ayet
  İçinizden kim Allah'a ve Resülüne itaat eder ve salih bir amel işlerse, ona mükafatını iki kat veririz. Biz ona bereketli bir rızık hazırlamışızdır.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 32. Ayet
  Ey Peygamber'in hanımları! Siz, kadınlardan herhangi biri gibi değilsiniz. Eğer Allah'a karşı gelmekten sakınıyorsanız (erkeklerle konuşurken) sözü yumuşak bir eda ile söylemeyin ki kalbinde hastalık (kötü niyet) olan kimse ümide kapılmasın. Güzel (ve doğru) söz söyleyin.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 33. Ayet
  Evlerinizde oturun. Önceki cahiliye dönemi kadınlarının açılıp saçıldığı gibi siz de açılıp saçılmayın. Namazı kılın, zekatı verin. Allah'a ve Resülüne itaat edin. Ey Peygamberin ev halkı! Allah sizden ancak günah kirini gidermek ve sizi tertemiz yapmak istiyor.
  33. Sure (Ahzâb Suresi), 34. Ayet
  Siz evlerinizde okunan Allah'ın âyetlerini ve hikmeti hatırlayın. Şüphesiz Allah en gizli şeyi bilendir, hakkıyla haberdardır.
  66. Sure (Tahrîm Suresi), 1. Ayet
  Ey peygamber! Eşlerinin rızasını arayarak, Allah'ın sana helâl kıldığı şeyi niçin sen kendine haram ediyorsun? Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.
  66. Sure (Tahrîm Suresi), 2. Ayet
  Allah (gerektiğinde) yeminlerinizi bozmayı (ve kefaret ödemeyi) size meşru kılmıştır. Allah sizin yardımcınızdır. O, hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir. 2. 2
  AYKIZ
  Bayan Üye

  Cevap: Peygamber (s.a.s.)’in hanımları ile ilgili ayetler

  Reklam  Peygamber (s.a.s.)’in hanımları ile ilgili ayetler;otuzüçüncü sure ahzab suresi ve altmış altıncı sure tahrim suresinde geçmektedir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi