Çok Geç Olmadan Harekete Geçmek

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden Çok Geç Olmadan Harekete Geçmek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Çok Geç Olmadan Harekete Geçmek

  Reklam  Çok Geç Olmadan Harekete Geçmek

  Forum Alev
  Bilimcilerin çok büyük çoğunluğu dünya ikliminin çok büyük bir değişim içersinde olduğuna ve gelecek yıllarda bu değişimin büyüyeceğine ikna olmuş durumda. Bu değişim kaçınılmaz.Bir taraftan, geçmişteki salımların iklim üzerindeki etkileri, iklim düzeneğinin durgunluğu sebebiyle tümüyle ortaya çıkmadı.

  Diğer taraftan toplumsal ve ekonomik yapılarımız az masraflı enerjilerin, yani fosil yakıtların kullanımı üzerine kuruludur ve bu yapı, iklime bağlı çok önemli bir karşama olmazsa bugünden yarına değişmez. Dolayısıyla, insanlar sera etkisine neden olan gaz salımına daha uzun yıllar devam edecek. Buna karşın, insanlar salımlarını azaltmayı geciktirdikçe, iklimdeki karmaşanın daha da önemli olacağı açıkca görülüyor. Bu azalma ise ancak onlarca yıl sonra iklim sapmasındaki yavaşlama ile kendini göstermeye başlayacak.


  Bu sapma aşama aşama yavaşlayacak ve bir yüz yıl sonra, harekete geçmeye karar verdiğimiz zamankinden çok daha kötü durumdaki sabit bir iklime ulaşılacak. Eski duruma binlerce yıldan önce dönebilmek için hiç bir umut olmayacak.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Çok Geç Olmadan Harekete Geçmek

  Reklam  Küresel ısınmaya karşı insanlara büyük görev düşmektedir.Elimizdeki su ve su kaynaklarını dikkatli ve idareli kullanmak gerekir.Dünyamızı kendi elimizle mahvetmekteyiz.Yine kendi elimizle de kurtarabiliriz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi