Kutuplar insanlar yüzünden eriyor

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Küresel Isınma Bölümünden Kutuplar insanlar yüzünden eriyor ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator
  Reklam

  Kutuplar insanlar yüzünden eriyor

  Reklam  Kutuplar insanlar yüzünden eriyor

  Forum Alev
  Dünyanın iki ucundaki buzullar gün geçtikçe eriyor, tek sebep ise insanoğlu.  İSTANBUL - İngiltere’deki “East Anglia” üniversitesinin iklim araştırmaları grubu başkanı Nathan Gillett başkanlığında yapılan çalışmada, kuzey ve güney kutbunda yaşanan iklim değişmesi ve buzulların erimesinin nedenleri araştırıldı.

  Her iki bölgeden 1900 ve 2008 yılları arasında toplanmış tüm verileri analiz eden ve bir bilgisayar simülasyonu ile karşılaştıran uluslararası ekip, her iki bölgede son yıllar boyunca gözlenen sıcaklığın yükselmesine bağlı iklim değişikliği ve buzulların erimesinin, doğrudan insan faaliyetleri ile alakalı olduğunu belirtti.

  Çalışma, 1900 yılından beri kaydı tutulan verileri bir bilgisayar simülasyonuyla modelledi. Elde edilen verilerden iki bölgedeki değişimlere etken olan karbondioksit salınımının çok büyük kısmının insan faaliyetleri ile alakalı olduğu belirtildi. Yayınlanan rapor, 2030 yılından önce bir tarihte Kuzey Kutbu’nda buz bulunmayan yaz mevsimlerinin geçirilmeye başlanacağını ifade ediyor.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Kutuplar insanlar yüzünden eriyor

  Reklam  Televizyonlarda hep görüyoruz bir buz parçasınınüzerinde bir kutup ayısı.Küresel ısınmaya dikkat çekmek için bu görüntüler bize neyi ifade ediyor? Evinden yurdundan olmuş yuvası dağılmış bir aile değilmidir? ha insan ha hayvan ne farkeder canlı canlıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi