OpenOffice 2.0.2 Türkçe Son Sürümü (Windows ve Linux İçin)

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Linux işletim sistemi Bölümünden OpenOffice 2.0.2 Türkçe Son Sürümü (Windows ve Linux İçin) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ejder123
  Usta Üye
  Reklam

  OpenOffice 2.0.2 Türkçe Son Sürümü (Windows ve Linux İçin)

  Reklam  OpenOffice 2.0.2 Türkçe Son Sürümü (Windows ve Linux İçin)

  Forum Alev
  ''OpenOffice 2.0.2 Türkçe'' Son Sürümü (Windows ve Linux İçin)
  OpenOffice.org çok amaçlı, çok platformlu ofis yazılımıdır. Kullanıcı arayüzü ve işlevliliği ile piyadasaki Microsoft Office veya Lotus SmartSuite gibi ofis uygulamaları ile çok benzerdir, fakat bu ticari paketler ile karşılaştırıldığında tamamıyla ücretsiz olması ile ön plana çıkmaktadır.Bu nedenle işyerinizde güvenle kullanabilirsiniz.Hem bireysel hem de kurumsal (kamu kurumları ve özel sektör) bazda kullanım yaygınlaşmakta her geçen gün OpenOffice.org kullanıcıları artmaktadır.Programın MS Office'den fazla bir eksiği bulunmuyor.Bulunsa dahi hızlı bir ilerleme sürecinde her geçen gün eksiklerini kapatıp yeni fonksiyonlar eklemektedir.İşte bu yazılım ile yapabileceklerinizden bazıları:

  Bazı Özellikler:

  # Microsoft Office Uyumluluğu OpenOffice.org, Microsoft Office dosyalarını okuyabilir, yazabilir. Bu sayede kullanıcılar Word, Excel, PowerPoint gibi uygulamara ait dosyaları açıp değişiklik yapıp tekrar aynı formatta kayıt edebilir. Hem de bu işlemi Windows, Linux ve Solaris platformları üzerinde yapabilir.

  #Kullanılabilirlik OpenOffice.org artık görme güçlüğü yaşayan insanlar tarafından da kullanılabilir. OpenOffice.org yüksek kontrast modunu, ek araçları (bakınız http://www.sun.com/access/) ve özel veri giriş araçlarını kullanmaya imkan sağlamaktadır.

  # Açık XML Dosya Türü OpenOffice.org` un dosya formatı 500 sayfalık bir spesifikasyon ile açıklanmış olan açık XML formatıdır. Bütün OpenOffice.org dosyları içinde dosya içeriği, stil bilgileri, ayarlar ve meta bilgilerinin yer aldığı ZIP arşivi şeklindedir.

  # Tek Tıklamayla PDF`e Çevirme OpenOffice.org tek tıklamayla PDF`e çevirme özelliğini kullanıcılarına sunarak genellikle ücretli olan PDF dönüştürme yazılımlarını kullanma gereğini ortadan kaldırmıştır. Bu özellik sayesinde (hazırladığınız dosyanın değiştirilmesini istemediğiniz durumlarda) sadece okunabilir dosyalar yaratabilir ve bu işlem için ayrıca para ödemezsiniz.

  # Flash`a Çevirme (.SWF) OpenOffice.org artık sunum ve çizimlerinizi Macromedia Flash dosya formatına (.swf) dönüştürebilir. Bu sayede hazırladığınız sunumlar Flash eklentisi kurulu olan basit bir web istemcisi ile görülebilir. Flash kullanıcıları ekstra bir program kurmadan OpenOffice.org ile hazırlanmış sunumları görüntüleyebilirler.

  # Makro Kaydedici Yeni makro kaydedicisi tekrarlanan işlemleri kaydeder ve otomatikleştirir. Daha karışık programlama işlemlerinde ise OpenOffice.org Geliştirme Aracı (SDK) kullanılabilir. SDK kütüphaneler, araçlar ve Java, C++, Basic, OLE ve XML için dökümantasyon içermektedir. SDK ayrıca indirilmelidir.

  # XML Dosya Filtreleme Aracı Yeni XML dosya filtreleme aracı XSL transformasyonları temelli olan dosya filtrelerini entegre bir şekilde kullanmayı mümkün kılar. Popüler bir uygulama Microsoft Office 2003 XML dosya formatı ile sağlanan uyumluluktur.

  # ActiveX Kontrolü OpenOffice.org Windows kullanıclarının Internet Explorer içinden OpenOffice dökümanlarını görebilmesini sağlayan bir ActiveX kontolü içermektedir. Microsoft VisualBasic veya Borland Delphi ile geliştirilen uygulamalarda da bu komponent kullanılabilir.

  # DocBook ve PDA Dosya Formatlarına Destek OpenOffice.org hazıladığınız belgeleri PDA`lerde kullanabileceğiniz formatlara (DocBook, AportisDoc vb.) çevirmenize imkan verir. Bu özellik kullanıcılara dökümanlarını Palm veya PocketPC`lerinde taşıma imkanı verir ve esneklik sağlar.

  # MySQL Entegrasyonu OpenOffice.org artık MySQL desteği sağlamaktadır. Örneğin açık kaynak kodlu veritabanını OpenOffice.org`un e-posta gruplama ve rapor yaratma aktivitelerinde kullanabilirsiniz.OpenOffice.org ve MySQL (veya desteklenen başka bir veritabanı) birlikteliği Microsoft Access kullanarak çözdüğünüz problemleri ve daha kapsamlılarını çözmenize olanak sağlar.


  OpenOffice 2.0.2 Sürümü İle Getirilen Yenilikler:

  * Almanca için bir imla denetim sözlüğü eklenmiştir.
  * Birkaç dil için direk imla denetim entegrasyonu sağlanmıştır.
  * Microsoft Word 2 ve Quattro Pro 6 dosyalarını aktarmak için aktarma süzgeci eklenmiştir.
  * Mesaj birleştirme daha kolay hale getirilmiştir.
  * KDE Adres Defteri ile entegre çalışma özelliği eklenmiştir.
  * Linux kullanıcıları için yeni simge seçeneği eklenmiştir. (KDE ve GNOME)

  DOWNLOAD:

  http://download.openoffice.org.tr/pu...install_tr.exe 2. 2
  DR.MATRİX
  Özel Üye

  --->: 'OpenOffice 2.0.2 Türkçe'' Son Sürümü (Windows ve Linux İçin)

  Reklam  bununda linki silinmiş:S yenileyebilirseniz güzel olur .. 3. 3
  6630lu
  Üye
  En Yeni Sürümü.

  Kod:
  OpenOffice.org v.2.4.0 RC1
  
  
  Download

  OpenOffice.org 2.2

  Kod:
  OpenOffice.org 2.2
  
  Download
  Open Office 2.2 (Java'sız) (97MB) İndirmek İçin Tıkla.
  
  Türkçe Dil Paketi Projesi İçin Tıklayınız!
 4. 4
  DR.MATRİX
  Özel Üye
  saolasın 6630lu.......ama ilk kod kırık:S

 5. 5
  Small_Devil
  Özel Üye
  1. Msj Link Yenilenmiştir.

 6. 6
  Small_Devil
  Özel Üye
  OpenOffice.org v.2.4.0 RC3

  open-office.jpg

  OpenOffice.org - 112.93MB (Open Source) -

  Download


+ Yorum Gönder
openoffice.org 2.0 türkçe,  open office 2.0 türkçe,  open office 2.0 türkçe indir,  open office 2.0 tr
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi