Ünlüler hayvan hakları için poz verdi

+ Yorum Gönder
Kadın Gözüyle ve Magazin - Dedikodu Bölümünden Ünlüler hayvan hakları için poz verdi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  BERFİN
  Üye
  Reklam

  Ünlüler hayvan hakları için poz verdi

  Reklam  Ünlüler hayvan hakları için poz verdi

  Forum Alev
  Dishy dergisi, sokak ve barınak hayvanlarının yaşama hakları için kollarını sıvadı. Her gün binlerce sokak hayvanının işkence görmesini, açlığa terk edilmesini hatta öldürülmesini protesto eden Dishy dergisinin bu kampanyasına Sezen Aksu, Candan Erçetin, Banu Güven, Bekir Coşkun ve Mustafa Altıoklar gibi ünlü isimlerden destek geldi.

  Her bir ünlü dergisi vasıtasıyla, hayvanseverlere anlamlı mesajlar yolladı.

  Candan Erçetin

  İş sivil organizasyonlara düşüyor

  Sokaklarda yaşayan hayvan sayısının çokluğu, bir ülkenin geri kalmışlığının en önemli göstergesidir. Ancak bu hayvanların yerel idarelerce ıslah edilmek yerine topluca öldürülmeleri, o ülkenin geri kalmış olduğu gibi, gelişemeyeceğinin de garantisidir. Yönetimlerimizden mantıklı bir çözüm çıkmadığına göre, iş gene sivil organizasyonlara ve vatandaşa düşüyor. Her ev, her apartman ya da her mahalle birleşerek bir tek hayvanı kısırlaştırsa, sokak hayvanları sorunu en geç 10 yıl içinde ortadan kalkacaktır.

  Banu Güven

  Sokaktakilere de ilgi

  Hayvan sevdiğini söyleyenler bile, zaman zaman evlerinde besledikleri cins hayvanlara karşı gösterdikleri sevgiyi ve şefkati, sokaktaki hayvanlara gösteremiyor. Fakat en azgın en hırçın gözüken sokak köpeği bile, kendisine gösterilen sevgiye karşılık verecektir. Benim dostum Zeytin, bir sokak köpeği fakat ev hayatına adapte olmakta hiç zorluk çekmedi. Sokak hayvanları diğerlerinden daha kötüdür diye bir şey yok. Ne kadar kirli olurlarsa olsunlar, onlar da sevgiyi ve ilgiyi hak ediyorlar ve onların da yaşama ve barınma hakkı var.

  Yaşama hakkı

  İnsanoğlu artık bu dünya üzerinde yaşama hakkının sadece kendisine ait olmadığının farkına varmalı. Doğa, dengesini ancak üzerinde bulundurduğu her türün yaşamını hak ettiği şekilde sürdürmesiyle koruyabilir. Kendisini doğaya ve hayvanlara müdahale edecek üstünlükte gören insan ırkı, bu gücü ispatlayacağı noktayı şaşırmamalı. Hayvanlara göre daha yetkin bir tür olduğumuz iddiasına, yer küredeki tüm canlılara ’layığınca’ yaşama şansı verildiğini gördüğüm gün ikna olacağım.
 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Ünlüler hayvan hakları için poz verdi

  Reklam  hayvanlarda insanlar gibi yaşama hakkına sahiptir fakat insanoğlu okadar herşeyi sahipleniyorki onları doğal ortamlarında bile rahatsız ediyorlar sevilen sayılan yüzlerin bu durumla ilgilenmesi çok güzel bir faaliyettir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi