+ Yorum Gönder
Cep Telefonu ve Markalar - Gsm Operatorleri Bölümünden Avea Da Cep Telefonunu Modem Olarak Kullanmak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye

  Avea Da Cep Telefonunu Modem Olarak Kullanmak

  Avea Da Cep Telefonunu Modem Olarak Kullanmak Forum Alev


  Telefonunuzu modem olarak kullanarak, dizüstü bilgisayarınızdan internete Avea EDGE hızıyla kolayca bağlanabilirsiniz.

  Öncelikle, cep telefonunuzu bilgisayarınıza tanıtmanız gerekmektedir. Bunun için cep telefonunuzda ve bilgisayarınızda kızılötesi (infrared) ve/veya bluetooth özelliğinin olması ya da bu cihazların uygun bir ara kablo ile birbirlerine bağlanması gerekmektedir.

  Ayarlar
  • Cep telefonunuzun internet ayarlarında Avea İnternet'i seçmeniz gereklidir. Bu seçeneği göremiyorsanız ayarlar için Avea Müşteri Hizmetleri'ni (444 1 500) arayabilirsiniz.
  • Bilgisayarınızda Ayarlar'dan (Settings) Denetim Masası'ndan (Control Panel) Telefon ve Modem Seçenekleri'ni (Phone and Modem Options) seçin.
  • Modemler Bölümünde Ekle (Add) Butonu'nu tıklayın.
  • Cep telefonunuzun Kızılötesi ya da Bluetooth özelliğinin açık olduğunu kontrol edin. İleri (Next) butonunu tıklayın. Çıkan listeden modem olarak tanıtmak istediğiniz cep telefonunu seçip Tamam'a tıklayın.
  • Bilgisayarınızda cep telefonunuza ait bir bağlantı programı (PC Suite yazılımları) kullanmıyorsanız:
   Ağ Bağlantıları (Network Connections) › Yeni Bağlantı Oluştur (Create a new connection) › Internet'e Bağlan (Connect To The Internet) › Bağlantımı Ben Ayarlayayım (Set up my connection manually) › Çevirmeli Ağ Modemi Kullanarak Bağlan (Connect using a dial-up modem) › Modem olarak önceden tanıttığınız cep telefonunu seçiniz › ISS Adı (ISP Name): Avea Internet › Telefonun Numarası (Phone Number)** › Kullanıcı adı ve şifreyi boş bırakın › Son (Finish) aşamalarını takip ederek telefonunuzu modem olarak tanıtılmasını gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bilgisayarınızda cep telefonunuzla birlikte gelen bir bağlantı yazılımı ya da GPRS PC Kartı modem olarak kullanıyorsanız:
   • APN Adı: Internet
   • Kullanıcı Adı: Boş bırakınız
   • Şifre: Boş bırakınız
  Nasıl Ücretlendirilir?

  Faturalı Hatlar*0,2 Kr/KB (kilobyte)Faturasız Hatlar**1 kontör/60 KB (kilobyte)
  *Fiyatlara KDV dahil, ÖİV hariçtir.
  **Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 2. 2
  Ziyaretçi
  i8910 samsung telefonum pv studyo ile interinet bağlantısı kuramıyorum.çevre aygıtı kurulamadı diyor.bilgisayar işletim vindovs 7 ancak pc stodyo vindovs xp yardımcı olursanız sevinirim

+ Yorum Gönder
telefonu modem olarak kullanma avea,  avea telefonu modem olarak kullanma,  cep telefonunu modem olarak kullanma avea,  cep telefonu modem olarak kullanma avea,  cep telefonunu modem olarak kullanmak avea