+ Yorum Gönder
Cep Telefonu ve Markalar - Gsm Operatorleri Bölümünden iPhone Hotmail POP3 Desteği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye

  iPhone Hotmail POP3 Desteği

  iPhone Hotmail POP3 Desteği Forum Alev
  iPhone Hotmail POP3 Desteği  En sonunda beklenen oldu ve Microsoft Hotmail için tüm kullanıcılarına POP3 desteğini vermeye başladı. Bu kararda özellikle G-Mail ‘in sürekli kendini geliştirmesi ve Yahoo ‘nun sunduğu diğer servislerin Hotmail kullanıcı sayısını azaltmasının etkili olduğunu düşünüyorum ama şimdiki konumuz bu değil. Hotmail ‘in dışında @msn.com veya @live.com adreslerinizlede POP3 desteğini kullanabiliyorsunuz. Özellikle iPhone ‘da Hotmail ‘deki maillerini almak isteyenler POP3 desteği olmadığı için kullanamıyorlardı ya da mBoxMail ( 9.99 USD ) gibi ücretli yazılları kullanması gerekiyordu. Artık Hotmail ‘deki maillerinizi almak için aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterlidir.

  Öncelikle Hotmail tanımlama işlemi diğer POP3 destekli mail adresi tanımlamalarından çok daha kolaydır. Bunun için aşağıdaki yolu izleyerek “Hesap Ekle” bölümüne gelmelisiniz.

  Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Hesap Ekle

  “Hesap Ekle” ye bastığınızda karşınıza aşağıdaki 1. resim gelecektir. Burda “Diğer” seçeneğine tıkladığınızda karşınıza 2. resimdeki ekran gelecek. Burada da Hotmail adresiminizin bilgilerini girip “Kaydet” e tıklıyoruz. Eğer internet bağlantınızda problem yoksa kısa süre içinde bilgileriniz doğrulacaktır ve Hotmail mail hesabınız tanımlanacaktır.


  Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler > Hotmail Hesabının üzerine tıkladığınızda ileri düzey ayarları görebilirsiniz. Burada herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur çünkü gerekli ayarlar otomatik olarak yüklenecektir. Fakat siz farklı bir telefonunuza da Hotmail hesabınızı kurmak isterseniz aşağıdaki adresleri kullanmanız gerekecektir.

  POP : pop3.live.com ( Port No 995 )

  SMTP : smtp.live.com ( Port No 25 )
  SSL Kullan : On

  Son bir hatırlatma POP3 olan hiçbir mail hesabının “Anında İlet” özelliği yoktur. Bu sebeple sadece siz manuel kontrol edebilir ya da belirli periyotlarla iPhone ‘un mailleri kontrol etmesini sağlayabilirsiniz. “Anında İlet” özelliği sadece ExChange destekli mail adreslerinde çalışıyor. Bilginize…


  Alıntıdıt.. 2. Alev
  Yönetici

  iPhone Hotmail POP3 Desteği Konusunda yorum yok. ilk yorumu siz yazın.

+ Yorum Gönder
iphone hotmail pop3 ayarları