+ Yorum Gönder
Cep Telefonu ve Markalar - Gsm Operatorleri Bölümünden Gsm Operatörleri Internet Hızları Nasıl ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1

 2. 2
  Hakan
  Administratör
  Türkiyedeki Gsm Operatörleri Internet Hızları


  Turkcell Internet Hızları Nasıl

  İnternet servislerinde olduğu gibi, kullanılan teknolojinin özelliğinden dolayı, 3G bazlı servislerde sabit veya ortalama bir veri iletişim hızından bahsedilemez. İletişim hızınız, kullandığınız telefon, bulunduğunuz yer, veri trafik yoğunluğu ve erişmek istediğiniz veri ağının bağlantı altyapısı ve yoğunluğu gibi faktörlere bağlı olarak anlık değişkenlik gösterebilir. EDGE ile veri iletişim hızı GPRS'e göre ortalama üç katına çıkabilir. EDGE uyumlu telefonlarda erişilebilecek en yüksek iletişim hızı 236.8 Kbps'dir (saniyede 29.6 KB).3G destekli cep telefonları ise maksimum 7,2 Mbit/sec’a varan hızları desteklemektedir.

  Vodafone Internet Hızları Nasıl

  Ölçümlenen internet hızı kullandığın cihaza ve bulunduğun mevkiideki 3g istasyonunun verdiği hız desteğine göre değişiklik gösterir. muhtemelen şuan ölçümleme yaptığın lokasyondaki istasyon 7.2 mbps hız desteği veriyor ve t20 android cihaza göre normal bir hız. ayrıca vodafone da 43 mbps tanımlamaları istasyonlara yapılmaya başladı. mesela turbo vodem cihazlar 21 mbps ye kadar ulaşabiliyor.

  Avea Internet Hızları Nasıl

  Adil kullanım noktası olan 1GB’a ulaştıktan sonra bağlantı hızı fatura dönemi sonuna kadar 96kbps’a düşer ve bu hız ile sınırsız internet erişimi sağlanır.


+ Yorum Gönder