+ Yorum Gönder
Cep Telefonu ve Markalar - Gsm Operatorleri Bölümünden Telefon Operatörü Değiştirme Nasıl Olur ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Telefon Operatörü Değiştirme Nasıl Olur


 2. 2
  Hakan
  Administratör
  Operatörü Değiştirme Nasıl Olmaktadır

  Numaramı başka operatöre nasıl taşıyacağım?
  Eğer numara taşnabilirliği uygulamasından yararlanmak ve numaranızı başka operatöre taşımak istiyorsanız, Geçiş yapmak istediğiniz operatörün yetkili bir bayisine gidiyorsunuz ve şahsen başvuruda bulunarak ilgili geçiş formunu doldurup bayi görevlisine teslim ediyorsunuz. Başvuru esnasında TC Kimlik numaranız istenecek, dolayısıyla eğer kimliğinizde TC Kimlik numaranız yoksa öğrenmeniz iyi olur. Numara taşıma işlemi için operatörler ücret talep edebilecekler, her operatör farklı ücret talep edebilecek olsa da yapılan açıklamaya göre bu ücret 10 YTL den daha fazla olmayacak. Başvurunuzdan sonra size yeni bir sim kart verilecek. En geç 1 hafta içerisinde başvurunuz onaylandıktan sonra numara taşıma ve operatör değiştirme işleminiz tamamlanmış olacak.

  Numara taşınabilirliğinin avantajları nelerdir?
  -Yıllardır kullandığınız ve kendinizle özdeşleşen telefon numaranızı değiştirmemek için, memnun olmadığınız operatöre bağımlı kalmayacaksınız ve aynı numaranızla farklı bir operatöre geçebileceksiniz.
  -Aynı numara ile bir farklı operatörden hizmet alınabilecek olması, rekabet ortamını artıracak ve beraberinde cazip kampanyaları da birlikte getirecek.Hem eski abonesini kaybetmek istemeyen hemde diğer operatörden yeni abone kapmak isteyen cep telefonu operatörleri birbiri ardına kampanyalar düzenleyecek ve müşterilerine bedava konuşma süresi ve kontörlerden tutun, kaliteli cep telefonlarına kadar bir sürü hediye verecekler.

  Numara Taşımanın dezavantajları varmıdır?
  Evet, numara taşınabilirliğinin dezavantajları vardır. Artık aradığınız numaranın hangi operatöre bağlı olduğunu bilemeyeceğiniz için, eğer aradığınız numara sizin operatörünüz ile aynı değilse yüksek ücretle görüşme yapmanız söz konusu. Operatörler bu durumun önüne geçmek ve arama esnasına kullanıcıya bir uyarı mesajı vererek aradığı numaranın operatörünün farklı olduğunu bilgilendirecek bir sistem üzerinde çalışıyorlar.


+ Yorum Gönder