+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Cep Telefonu ve Markalar - Gsm Operatorleri Bölümünden Motorola L7 ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  kararsız esmer
  Yeni Üye

  Motorola L7

  Motorola L7 Forum Alev
  Slm ArkadaŞlar ...ben Motorola L7 Kullaniyorum...sİtenİn Bİrİnde Telefonunumun Vİdeosunu Sinirsiz Yapan Bİ ProĞram Duydum Fakat O Sİtede Bİ Hata Var ..verdİĞİ ProĞramlar Bİr TÜrlÜ ÇaliŞmiyor...telefonu Bİr TÜrlÜ O ProĞramlara Tanitamadim...bana Bu Konuda Yardimci Olurmusunuz....
  Çok Önemlİ Yoksa Telefonu Kircam Sİnİrden ....yardimlariniz İÇİn Şİmdİden TeŞekkÜrler... 2. 2
  yasinyellow
  Yeni Üye
  Valla aynı program bende de var p2k tools mu ne adı...
  Bağlayamadım bi türlü telefonu pc ye...
  Becerebilirsen bana da haber ver....

 3. 3
  sapphire
  Yeni Üye
  Arkadaşlar önce bilgisayarınızda windows service pack 2 yüklü olmalı sonra driveri

  http://www.e398mod.com/content/category/7/15/28/

  bu siteden yükleyin P2K Drivers 2.6.2.0 yazar.

  Teli bilgisayara bağlayıp tanıtın. Ayrıca bu sitede mtorola slvr l7 için herşey var.:)

 4. 4
  sapphire
  Yeni Üye
  Ses artırma yazılımı "p2k advanced editör" dür. Programı kurdukdan sonra teli bağlayıp "phone services" kısmından "gain table" ı seçip ayar yapabilirsiniz. Ama fazla yükseltmeyin cızırtı yapıyor. :)

 5. 5
  MAJIX
  Üye
  Alıntı sapphire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Ses artırma yazılımı "p2k advanced editör" dür. Programı kurdukdan sonra teli bağlayıp "phone services" kısmından "gain table" ı seçip ayar yapabilirsiniz. Ama fazla yükseltmeyin cızırtı yapıyor. :)

  arkadaşım..! forumda büyük harfle yazmak yasaktır..! forum kurallarını okumanı tavsiye ederim..! çünkü büyük harfle yazmak bağırmak anlamına geldiğinden yasaktır..!

 6. 6
  Apollo
  Emekli
  www.getjar.com burdan bulabilirsiniz..

 7. 7
  KarizMatriK
  Yeni Üye
  slm arkadaşlar bende motorola L7 kullanıcısıyım. evet telefonun üzerinde çok değişiklik yapılabiliyor fakat biraz riskli bu değişiklikler ses yükseltmek, menüyü 9 ikondan 12 ikona çıkarmak, sınırsız kamera kaydı yapmak, ses kaydı yapmak, iTunes, ve en büyük özellik otomatik tuş kilidi yapmak vs. bu gibi şeylerin hepsi oluyor ama dediğim gibi biraz riskli bir iş yani telefonunuzun ölmesi demek tabi bu güne kadar hiç benim telefonum artık çalışmıyor diyeni duymadım motorola bu konuda çok iyi diyebilirim.
  sözü fazla uzatmayayım yine flash atmak isteyen arkadaşlar var ise elimden gelen yardımı yaparım ve bu gibi işleri yapan arkadaşlara tek tavsiyem bu konularla ilgili bilgileri iyi okusun anlasınlar.
  Allah kolaylık versin......

 8. 8
  Apollo
  Emekli
  motorolanın en güzel özelligi usb girişi olmasada bataryanın altından kenmiz bile kablo yaparak ps ye baglıyabiliyoruz ve java platforumları diledigimzce yukleyebiliriz. Her zaman tercihim motorola ve nokia symbian dır.

 9. 9
  KarizMatriK
  Yeni Üye
  isterseniz size kısaca bir bilgi vereyim bu konuda ama siz yinede iyi bi araştırma yapın.

  1.- En Önemlisi Bu işlemleri yapmadan önce telefonun şarjını mutlaka fulleyin

  2.- İlk olarak gerekli Driverleri kuruyoruz. UID Extraction Bu programı indirip kuruyoruz.
  Telefonu Ayarlar/bağlantı/Usb ayarları/Data-Fax a getiriyoruz.
  UID Extraction programını çalıştırıp Telefonu USB den bilgisayara bağlıyoruz.
  Bilgisayar sağ alttan yeni donanım bulundu uyarısı verip otomatik Driver kurulumuna geçecek. Açılan pencereden driveri kendimiz göstereceğiz.
  C:/program Files/Motorola/Uıd Extraction Tool/Driver/WinXP burayı
  gösterip devam diyoruz. Bilgisayar 5 kadar driveri ardı ardına kuracak her seferinde aynı driveri gösterip tanıtacağız. Driver kurulumu bittikten sonra Sağ altta Donanım kuruldu kullanmaya başlayabilirsiniz ibaresini göreceğiz. Artık driver kuruldu.

  3.- Telefonun yedeğini alacağız. bunun için gerekli program bu FlashBackup3
  bu programı kurup Sağ üstten Active Phono Profile den Motorola L7 SLVR yi seçiyoruz
  Sol altta Yeşil Phone Connected olması lazım eğer Kırmızı ve Not Connected yazıyorsa Telefonu görmüyor demektir. Read Data ya gelip
  CG1 SW
  CG2 Flex
  CG3
  CG4 Language
  CG7 DigitalSignal
  CG15 DRM
  CG18 DigitalSignal
  Hepsini işaretleyip (Select All)
  Sağ taraftan da Backup Format tan FB3(Cab-Zip Archive) yi tıklayıp Read Data diyoruz İşlem birkaç dakika sürebilir. Bittiğinde Orijinal Flash yedeğimizi almış oluyoruz Yedeğimiz:
  C:\Program Files\Random's Developments\Flash&Backup 3\Backups\
  Dizini içerisinde bulunuyor. Bunu arşivlerinizin ya da Yedeklerinizin bulunduğu bir kalasörde saklayın.
  Not: Herhangi bir durumda orijinal flasha dönmek için gerekli olan
  Flashımız bu.

  4.- Telefon Hafızasındaki Rehber Yedeğinin alımı
  P2KTools3 (15 kullanımlık deneme sürümü) iyi araştırırsanız tam sürümünüde bulabilirsiniz. Bu programı indirip kuruyoruz. Çalıştırıp Sol üstten Categories e gelip
  AT Mode yi seçiyoruz ve refresh deyip Rehberimizi görebiliyoruz.
  Pencerenin üst sağ tarafında Boş bir kutucuk görünüyor Orayı tıklayıp açılan kutucuktan Save deyip, Kayıt türü ve kayıt yerini belirtip tamam dyoruz.

  Yedek alma işlemimiz böylece tamamlanıyor bundan sonra telefona nasıl flash atılır ve hangi programlar bu işi yapar onları yazıcam. bu kısım fazla uzamasın kafanız şişmesin diye burayı kapatıyorum akabinde ikinci bölümü anlatıcam.
  NOT: Bu forumda yeniyim eğer bu bilgiler daha önce herhangi bir bölümde verildiyse şimdiden özür....

 10. 10
  KarizMatriK
  Yeni Üye
  Evet gelelim nasıl flash atıldığına
  Yine bir hatırlatma yapayım bu işlemleri yapmadan önce mutlaka şarjınızı fulleyin benim şarjım yeter demeyin çünkü tele flash atarken normalinden fazla şarj yiyor yani şöyle söyleyeyim normalde telefonunuzun şarjı ful iken bir hafta gidiyorsa bu şarj 3 flash atmaya ya yeter yada yetmez bilmem anlata bildim mi ama siz yinede mutlaka fulleyin.

  1.- Bu konuda bilmeniz gereken en önemli konu L7 için diyorum yükleyeceğiniz Flashın R4513 olması çünkü bundan başka sw (FLASH) bu telefona olmaz.
  2.- Öncelikle Gerekli olan Flashları indirmemiz lazım http://www.modmymoto.com/
  Bu adrese girip Downloads bölümüne girin L7 yi seçiyoruz (L7E Değil).
  08.D0 Monster Packs a giriyoruz Diğer monster packlar Bizi ilgilendirmiyor.
  Açılan pencereden Beğendiğiniz Flashları seçip indiriyoruz.
  Bu konuda bir hatırlatma yapayım flashlar sadece bu sitede değil başka sitelerde de var siz artık araştırırsınız birde bazı flashlar hatalı çıkıyor telefon açılmıyor veya yükledikten sonra menüde dolaşırken birden ana ekrana geçiyor bir başka sorun ise 1 haftalık şarjı 1 günde bitiriyor veya telefonun sesi bir acayip çıkıyor kolonları patlamış bir müzik seti gibi :))) vs. burda sağlam olanı anlayamazsınız artık bunuda deneme yanılma yöntemi ile bulacaksınız. Bu arada gerekli olan türkçe dil dosyasınıda indirmeniz gerekiyor çünük flashların çoğusunda tükçe dil yoktur onuda biz yükleyeceğiz.
  3.- Gelelim flash atmaya bu konuda da Gerekli program: RSD Lite bu programı İndirip kuruyoruz. Programı çalıştırıp File Name yazan yerden indirdiğimiz SHX (Flash)
  dosyasını seçiyoruz. File Name yazan satırın sonundaki Gözat (...) ı tıklayarak indirdiğimiz flashı seçiyoruz seçtiğimiz zaman File Name satırına bu flashın adını yazar.
  Alttartafta telefonu bağlı olarak görmesi lazım.
  Burada dikkat edilecek nokta şudur!: CG1 Yani SW leri flashladığımızda
  RSA protection dan dolayı çökmeler yaşanıyor. Onun için tavsiyem
  Sadece CG2 Flex ve CG4 Dil CG15 DRM dosyası olanları yüklemeniz.
  Ve Start tuşuna basıp yüklemeyi başlatıyoruz. İşlem 6-7 dakika sürüyor. İşlem bittikten sonra telefon kapanıp açılacak ve ekranda Finished
  yazacak.
  4.- Flashlama işlemi bitirildi. Şimdi telefonu Türkçeleştireceğiz. Gene RSD Lite yi çalıştırıyoruz. İndirmiş oladuğumuz Türkçe dil dosyasını Aynen yukarıda Anlattığım şekilde gösterip Start diyoruz ve işlem bitince telefon kapanıp tekrar açılacak.
  5.- Rehber yedeğini geri yükleme.
  P2KTools3 ü açıyoruz At mode ye gelip Üst sağdaki O Resmi olmayan kutucuğu işaretleyip Restore deyip daha önceki almış olduğumuz rehber yedeğini gösteriyoruz işlem 1-2 dakika sürüyor.
  Telefonu USB den çıkarıp kapatıp tekrar açıyoruz.
  Güle güle kullanın.
  NOT 1 : Bazen işlem bittikten sonra telefon kendiliğinden açılmaya bilir siz manuel olarak açarsınız, flash yüklendikten sonra telefonu pc görmeyebilir bunda yine elle açmanız gerekiyor (*# AÇMA TUŞU) üçüne birden basılı tutunca Boot Loder açılır ve pc niz teli görür bu arada Boot Loder de açıldığında ekrandaki yazılara iyi bakın orda telefondaki flashın versiyonu yazılıdır.
  NOT 2 : Flash attığınızda her ne yaparsanız yapın telefonunuz açılmaya bilir mesela bende üçüncü flashdan sonra telefon hiç açılmadı ne otomatik nede elle üç gün araştırdım üç gün telefonum ölü gibi durdu ama umudumu asla kesmedim en sonunda yardımcı EOR dosyasını buldum buda aynı flash gibi (R4513_G_08.B7.E0R_RB) yüklemeside aynı yapmanız gereken flashı yükledikten sonra tel açılmazsa hemen bu yardımcı dosyayı üstüne kuruyorsunuz ve tel açılıyor. Motorola bu konuda harika telefon yapmış helal olsun şu ana kadar telefonumu çöpe attım diyeni duymadım :))
  NOT 3 : Gerekli olan tüm programlar ve denenmiş sağlam Flashlar elimde mevcut bağlantımın yavaş olduğundan dolayı upload etmek çok uzun sürüyor onun için kusura bakmayın ama mutlaka diğer sitelerde var araştırın belki burda da vardır bilmiyorum.
  NOT 4 : Bu forumda yeniyim eğer bu bilgiler daha önce herhangi bir bölümde verildiyse şimdiden özür....
  Bunları iyice sıkılmadan okuyun sonra flash atmaya karar verin telefonunuza herhangi bişey olursa mesuliyet kabul değildir baştan belirteyim.
  yinede herhangi bişey olursa elimden gelen yardımı yapmaya hazırım ama nasıl bilmiyorum çünkü msn adresi vermek malumunuz bu gibi sitelerde yasak artık rastladığımda burdan sorulara cevap vermeye çalışırım.
  Allah Kolaylık Versin......

 11. 11
  KarizMatriK
  Yeni Üye

  --->: Motorola L7

  Pardon arkadaşlar kusura bakmayın herhalde çok gevezelik yapıp başınızı ağrıttım ama bazı olaylar aklıma sonradan geliyor bu olaylarla fazla uğraşmayasınız diye boşuna strese girmeyesiniz diye bu konuda bildiklerimin ve aklıma gelen herşeyi yazma ihtiyacı duyuyorum.
  Bazen tele flashı attıktan sonra türkçe dil dosyasını her ne kadar yüklerseniz yükleyin tel türkçeleşmiyor veya flashın özelliği bozuluyor veya telefon hiç açılmıyor (bu arada erzurumda deprem oldu şuan sallanıyor kaçma imkanım yok üçüncü kattayım şükür durdu :))) hafif bi şiddetle sallandık) evet konuya devam edelim.
  Böyle bir durumda da FlashBackup3 programı ile bu sorunu halledebiliriz bir hatırlatma FlashBackup3 programı ile aynı zamanda flash yükleyebilirsiniz.
  Evet flashı attıktan sonra teli pc ye bağlıyorsunuz ve FlashBackup3 programını çalıştırıyorsunuz sol tarafta ki boşukta telefonun içindeki CG kutucuklarının işaretli olduğunu görüceksiniz burdan yüklemek istediğin türkçe dil dosyasını göstereceksiniz bu defa o bölümde sadece CG4 Language ve CG7 DigitalSignal kutucukları olucak bunlardan sadece CG4 Language kutucuğunu işaretleyip diğer CG7 DigitalSignal kutusunun işaretini kaldırıyorsunuz ve yükleme işlemini başlatıyorsunuz burda sadece CG4 dil bölümünü yüklüyor diğerini es geçiyor.
  Bu olayın nedeni ise şudur onuda hatırlatayım tele attığımız her falsh da CG7 DigitalSignal dosyası bulunuyor ve tükçe dil dosyasında da bu CG7 DigitalSignal den var bunların çakışmasından kaynaklanıyor onun için telefona attığımız flashdaki CG7 DigitalSignal dosyasının kalıp, türkçe dosyasındaki CG7 DigitalSignal dosyasını kaldırmamız lazım. Eğer bunun aksini yaprsak yani telefondaki CG7 DigitalSignal dosyasını kaldırırsak flash hata verebilir.
  Konularımın başında isterseniz kısa bi bilgi vereyim dedim :))) allah için çok kısa oldu kısası bu ise uzunu artık nasıldır allah bilir :)) ama bu konunun hepsi bunlardan ibaret fazlada bişeyi yok artık.
  Bundan gerisi sizlere kalmış bişey ne diyeyim yine Allah Kolaylık Versin diyeyim.
  Saygılar Görüşmek üzere......

 12. 12
  KarizMatriK
  Yeni Üye
  Alıntı sapphire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Arkadaşlar önce bilgisayarınızda windows service pack 2 yüklü olmalı sonra driveri

  http://www.e398mod.com/content/category/7/15/28/

  bu siteden yükleyin P2K Drivers 2.6.2.0 yazar.

  Teli bilgisayara bağlayıp tanıtın. Ayrıca bu sitede mtorola slvr l7 için herşey var.:)
  Bu site Motorola E398 için burdan indirdiğiniz dosyaları sakın L7 ye yüklemeyin veya burdaki programlar ile işlem yapmayın.
  E398 farklı L7 farklı bir telefon. Genelde kullanılan programlar aynı olabilir ama Flash ve dil dosyaları kesinlikle farklı.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu