Havada Asılı kalan taş!

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
İslami Resimler ve Mekke Medine Resimleri Bölümünden Havada Asılı kalan taş! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  JeLiBoNN
  Yeni Üye
  Reklam

  Havada Asılı kalan taş!

  Reklam  Havada Asılı kalan taş!

  Forum Alev
  Peygamber Efendiğimiz (S.A.V.) gök yüzüne yükselirken miraç gecesi o taş üzerinden gök yüzüne çıkıyormus o taş'dan Yardım Almış İnerken Taşa Dur Demiş Taş O Şekilde Durmus ve Kıyamete Kadar O Şekilde Kalacakmış
  Hacer-i Muallak (Muallak Taşı) Hakkında:  Dünyaya indiğinde Kabe-i Muazzama'yı inşa eden Hz. Adem A.S. aynı zamanda Mescid-i Aksa'nın da ilk inşasını yapmış. Bu Mescid de Kabe gibi Nuh tufanında zarar görmüş ve M.Ö. yaklaşık 2000 yılında Hz. İbrahim A.S. tarafından tamir edilmiş. Biliyorsunuz Hz. İbrahim Hz. Süleyman, Hz. Musa, Hz. İsa ve Hz. Muhammed S.A.V.'in atası olduğu için özel yeri var. Kabe'nin bugünkü halini de inşa etmiş, mucizesi kuma çıkmayan ayak izlerinin taşa çıkması, halen Kabe avlusunda ayak izini taşıyan Makam-ı İbrahim var. Nemrut'un Urfa'da ateşe attığı ve ateşin yakmadığı Hz. İbrahim'in yaptığı Mescid-i Aksa, bugüne kısmen ulaşmış olan El-Aksa El-Kadim mescidi. Yani 2 tane Mescid-i Aksa var. El-Kadim olan eski mescid ve El-Cedid olan yeni Mescid.


  Hz. İbrahim'den yaklaşık 1000 yıl sonra Hz. Süleyman zamanı... Hz. Süleyman tabii ki İslam inancına göre de Peygamber, mucizesi tüm hayvanların lisanını konuşması. Hz. İbrahim tarafından inşa edilen Mescid-i Aksa El-Kadim'i büyüterek her iki tarafta sınırlara kadar taşımış. Yahudi inancı, Hz. Süleyman'ın mirasına sahip çıkıyor. Hatta o meşhur 6 köşeli yıldız da Hz. Süleyman'ın mührü. Böyle olunca da Hz. Süleyman mabedi Yahudiler için çok önem arzediyor.


  İslam zamanında Kudüs, İslamiyet'in ilk Kıble'si olmuş ve namazlar Kıbleteyn'e kadar Kudüs'e yönelerek kılınmış. Miraç hadisesi de buradan olunca ve Kudüs, Kabe-i Muazzama'dan, Medine-i Münevvere'den sonra en kutsal yer ilan edilince (Mescid-i Aksa'da kılınan 1 vakit namaz 500 vakte eşdeğer kıymette) İslam orduları "zenginlik" anlamına gelen Mısır'dan önce veya "Ortodoks kilisesi" anlamına gelen İstanbul'dan önce kudsiyet arzeden buraya yönelmiş.
  Resim-4 Kubbet-üs Sahra'nın (Dome of the Rock) içeriden görünüşünü gösteriyor. Kubbet-üs Sahra'nın içinde tam merkezde dev bir taş var. Peygamberimiz A.S.V. bu taşın üzerinden Burak'a binerek Mirac'a yükselmiş. Bu taş, Hacer-i Muallak, hani havada asılı durduğu söylenen taş. Kısmen altına inebiliyorsunuz, gerisi kapalı.


  Kudüs, ilk olarak Hz. Ömer tarafından fetholunmuş. Sur içinde Hz. Ömer mescidi var. Sonra tüm Hristiyan alemi ayaklanmış ve onların cihadı "Haçlı Seferleri" The Crusaders başlamış. Richard the lion hearted, Aslan yürekli Rişar Kudüs'ü geri almış ki ta Selçuklu Sultanı Selahaddin-i Eyyubi Hz. fethedene kadar... Yani Kudüs Hristiyan dünyası için "Haçlı Seferi" düzenleyecek kadar önemli...


  Selahaddin-i Eyyubi Hz. Cizre'li kürt asıllı, devrin evliyası bir hükümdar. Kudüs fethi ile ganimetine 100,000 arap atı düşmüş. "Ben bu servetle yaşayamam" deyip sabaha kadar atları fakir halka sadaka diye dağıtmış. Öldüğünde ise kefen alınacak bile parası yokmuş. Kefen satan esnaf helallık vermese imiş o koca hükümdarın cenaze namazı kılınamayacakmış. Bugün bunları Kudüs'ün Müslüman halkından dinlemeniz, aralarında "ben Eyyubi nesliyim" diye iftihar edenleri görmeniz mümkün.


  İşte Mescid-i Aksa El-Cedid'i inşa eden, Miraç'a çıkılan taşın üzerine Kubbet-üs Sahra'yı inşa eden Selahaddin-i Eyyubi Hazretleridir. Yapıldığı kot (elevasyon) Hz. Süleyman mabedinin üstünde kalıyor. Yani Mescid-i Aksa El-Cedid, Hz. Süleyman mabedinin harabesi üzerine yükselmiş. Kavga burada başlıyor...


 2. 2
  qwqwqw11
  Yeni Üye
  Reklam  çok saol eline yüreğine sağlık

  çok saol eline yüreğine sağlık arkadaşım 3. 3
  mstfbrc
  Yeni Üye
  allah razı olsun kardesim 4. 4
  merius
  Üye


  Bu Taş şimdi Var Mı Böle Havada Asılı çok Ilginç Ya

 5. 5
  ___x-ir___
  Üye
  evet çok ilginç ya Allah (c.c)'ın istediği herşey oluyor..

 6. 6
  >>ThE MuMy<<
  Üye
  emegine saglık da o taş nasıl duruyo???

  bilimsel bi araştırması war mı


 7. 7
  HAYDAR asi
  Yeni Üye
  çok Ilginç Vayy...lkfvmşmövfşsvldaömmv ödw

 8. 8
  propiyonik
  Yeni Üye
  Vay canına çok ilginç bunun videosu falan yok mu ya

 9. 9
  EKSER
  Yeni Üye
  sağol ama biliyodum bir alıntı oldğunu birerden aldığını

 10. 10
  Allahın kulu
  Yeni Üye
  hadi lan olurmu öyle şey

 11. 11
  jaguar14
  Yeni Üye

  --->: Havada Asılı kalan taş!

  Reklam  tabiki olabilir olamazmı:confused:

 12. 12
  jackal-2
  Yeni Üye
  bu taş benim bildiğim kadarıyla :taşın üstünden göğe yani semaya yani ALLAHIN yanına yükselirken bu taşda gelmek istemiş,fakat taşa dur emri gelince havada öylece asılı kalakalmış.ama bu taş o taş değil bilesiniz.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
mescidi aksa,  hz adem,  kabe i muazzama,  hz ibrahimin ayak izi,  mescidi aksa havadaki tas
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 9 kişi