Felsefe Öğretmenliği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Felsefe Öğretmenliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Felsefe Öğretmenliği

  Reklam  Felsefe Öğretmenliği

  Forum Alev
  FELSEFE – FELSEFE ÖĞRETMENLİĞİ

  Bölümde 4 yıllık öğretim programı uygulanmaktadır. Öğrencilere algı, öğrenme, gelişim sosyal kişilik psikolojisi ve alt dallarında derslere ek olarak araştırma yapmaya yönelik bilgi ve becerilerin kazandırılmasını amaçlayan dersler verilmektedir.

  Geleceğin çağdaş, düşünen ve sorgulayan insan gücü ihtiyacını karşılayan, bu bölümün öğrencileri olacaktır. Bu bölümü tercih edecek öğrenciler, insan ve toplum bilimlerine, soyut konular ilgi duyan, insan davranışlarını anlamaya istekli, fikir üreten, çok okuyan, çok araştıran, insan seven ve öğretmekten zevk alan kişiler olmalıdır.

  Bölümde okutulan dersler: 4 yıllık eğitim süresinde felsefeye giriş, metafizik tarihi, çağdaş felsefe, felsefe tarihi metinleri, bilgi ve ahlak felsefesi, psikolojiye giriş, kişilik ve sosyal psikoloji, sosyal teoriler tarihi, sosyolojiye giriş, eğitim ve ergenlik psikolojisi dersleri okutulmaktadır.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Felsefe Öğretmenliği

  Reklam  felsefe anlam olarak düşünme olarak tanımlanabilir Falan olarak ise varlık, bilgi, gerçek, adalet, güzellik, doğruluk, akıl ve dil gibi konularla ilgili genel ve temel sorunlara ilişkin yapılan çalışmalardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi