Matematik / Bilgisayar Programcılığı

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Matematik / Bilgisayar Programcılığı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Matematik / Bilgisayar Programcılığı

  Reklam  Matematik / Bilgisayar Programcılığı

  Forum Alev
  MATEMATİK/ BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI Aynı bölüm içinde iki önemli program.

  Matematik : Modern bilimin anlaşılmasında bir temel taşı, aynı zamanda yeni bilgilere uzanan bir köprü.

  Bilgisayar Programcılığı: En son teknolojik gelişmelerin temelinde yer alan ve geleceğin kapılarını açmada vazgeçilmez bir anahtar.

  Bölümün programı matematik ve bilgisayar programcılığının temel bilgilerini verirken, her bir alt programın uzmanlık derslerinde ayrıntılara inmeyi hedefliyor.

  Matematik dersleri başlıca 2 başlıkta toplanabilir:

  Öğrenciye alanın temellerini kavratmaya yönelik dersler: Matematik I-II. Temel Cebir I-II, Soyut Matematiğe Giriş, Topoloji ve Metrik Uzaylar vb. Daha yüksek düzeyde matematik eğitimi veren ve gelişmiş bir matematik kültürü kazandıran dersler : Ölçü Kuramı, Karmaşık Analiz I-II, Diferansiyel Geometri I-II vb. Bilgisayar Programcılığı dersleri ise şu iki başlıkta toplanıyor.

  Genel ve giriş dersleri: Bilgi Teknolojisi, Programlamaya Giriş, Veri Yapıları I-II, vb.. Uzmanlık dersleri : Alagoritma Kuramı, Sistem Simülasyonu, Programlama Dilleri İlkelere vb. Matematik-Bilgisayar Programcılığı alanında sağlam ve ayrıntılı bir kuramsal eğitim alan mezunlar eğitimci, programcı, araştırmacı, sistem analisti, donanım mühendisi olarak çeşitli ticaret ve sanayi kuruluşlarında görev alabilecekleri gibi, ileri derecede uzmanlaşmış bilgisayar sistemlerinde de iş olanağına sahiptirler.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Matematik / Bilgisayar Programcılığı

  Reklam  hem matematik hem bilgisayar programcılığı ikisi bir arada nasıl olur aslında matematik programcılık ile bağlantısı programcılığın matematik ile yapılmasıdır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi