Matematik Mühendisliği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Matematik Mühendisliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Matematik Mühendisliği

  Reklam  Matematik Mühendisliği

  Forum Alev
  MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ Matematik Mühendisliği programı, matematiğin ilke ve yöntemlerinin, endüstri, ekonomi ve tüm mühendislik sorunlarında kullanımını sağlayacak insan gücünü yetiştirir. Matematik Mühendisleri, çalışma yaşamlarında ortaya çıkabilecek matematiksel sorunların çözümü yanında, bu alanda yapılan tüm araştırmaları izler ve katılır. Matematik Mühendisliği’ne ilgi duyan öğrencilerin, özellikle matematikte başarılı olmaları ve fen derslerine ilgi duymaları gerekmektedir. Bunlarla beraber karşılaşılan problemin çözümüne ulaşıncaya kadar titiz bir çalışma yapabilecek sabra ve düşünme yeteneğine sahip olmaları gerekmektedir.

  Matematik Mühendisliği’nde eğitim süresi 4 yıldır. Mezunlara lisans diploması ve Matematik Mühendisi ünvanı verilir. Matematik Mühendisliği, gelişen çağımızda değişen endüstri ve ekonomi alanlarına paralel olarak geniş bir çalışma alanına sahiptir. Matematik Mühendisleri, teorik, bilimsel ve akademik çalışma alanlarının yanında, aldıkları sosyal eğitim yardımıyla çalışma hayatına teorik bilgilerini kolaylıkla aktarabilmeltedir. Matematik Mühendisleri, TÜBİTAK, DİE, MTA gibi kuruluşlarda görev alabilirler. Bunun yanında çok çeşitli sektörlerde, kamuya ait ve özel fabrikaların, özellikle bankaların bilgi işlem birimlerinde rahatlıkla çalışma olanağı bulabilirler. Çeşitli işlemlerin de sistem analist ve bilgisayar programcısı olarak çalışabilirler.

 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Matematik Mühendisliği

  Reklam  matematik öğretmenliği , matematik bölümü ve matematik mühendisliği 3 farklı bölüm ama aslında hep matematik eğitimi bölümü bunların içinden ayrılsada matematik bölümü ve mühendislik bölümü yakın durmaktadır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi