Psikoloji

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Psikoloji ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Psikoloji

  Reklam  Psikoloji

  Forum Alev
  Psikoloji, insan davranışlarını bilimsel yöntemlerle inceler ve araştırma yapar. Psikoloji bölümü, öğrencisine disiplinler arası bir anlayış içinde beyinsel, gelişimsel, davranışsal işlevleriyle ilgili özel bakış açısı kazandırır. Gelişmekte olan ve uygulama alanı çok geniş bir meslektir.

  Programda psikolojinin çeşitli kuram, yöntem ve dalları tanıtılırken sosyal bilimlerde bir temel kurmayı amaçlamaktadır.

  Mezunların çok çeşitli iş olanaklarına sahip oldukları gözlenmektedir. Pazar ve kamuoyu araştırmalarında uzmanlık, şirketlerin insan kaynakları bölümünde araştırmacı yöneticilik, okul ve diğer eğitim kuruluşlarında öğretmenlik, danışmanlık, klinik ve hastanelerde psikoloji uzmanlarına yardımcılık bu olanaklar arasında yer almaktadır.

  Bölümde okutulan dersler: Bu bölüm iki grupta toplanabilir.

  1- Genel dersler; sosyal bilimler ve yakın disiplinler alanında genel bir formasyon kazandırmak üzere hazırlanan ilk iki yıl derslerini kapsar. Psikolojiye giriş, batı kültür tarihi, iletişim ve inceleme yöntemleri istatistik vb.

  2- Bölüm dersleri; Son iki yılda verilen genel psikoloji 1-2, psikolojide yöntemler ve istatistik, psikoloji tarihi, psikolojik araştırmada uygulama gibi zorunlu dersler ile ilgili gelişim psikolojisi, kişisel sağlık psikolojisi, normal dışı davranışlar gibi seçmeli dersleri kapsar.

  Bu program, sağlık konularını ele alan, bu konuları ele alan, bu konularda araştırma yapan, sağlık kurumlarında uzman, konusuna vakıf elemanlar ve üst düzeyde yönetici yetiştirmek amacı taşır.
 2. 2
  türk kızı
  Görevli Bayan Üye

  --->: Psikoloji

  Reklam  Zor ama çok farklı bi iş bence.

  :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 3. 3
  gökçe34
  Özel Üye
  Psikoloji meslek hakkında

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi