Sosyal Antropoloji

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Sosyal Antropoloji ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Sosyal Antropoloji

  Reklam  Sosyal Antropoloji

  Forum Alev
  Kültürün yaratıcı öğesi olan insan topluluklarının yaşama biçimlerini kültürlerin oluşumlarını, gelişimini, değişimini ve etkileşimini inceleyip araşıtırmak üzere eğitim yapar. Teorik bilgi aktarımının yanı sıra güncel olayların ve sosyal problemlerin arkasında yatan faktörleri saptayabilecek araştırmaların nasıl yapıldığını uygulayarak öğretir.

  Dört yıllık lisans eğitiminde ekoloji, kültür analizi, köy ve köy sorunlar, aile antropolojisi, kültür türleri, kültür değişmeleri, din antropolojisi ve belgeleme, veri değerlendirme, fiziki antropolojiye giriş, sosyal antropolojide alan araştırmaları ve uygulama gibi dersler okutulmaktadır.

  Sosyal antropoloji programını tamamlayanlara lisans diploması ve “ Sosyal Antropolog” unvanı verilir. Sosyal antropologlar çeşitli kültürlerde ve Türk toplumunda çeşitli alt kültürler üzerinde araştırmalar yapar. Çeşitli insan grupları içinde bir süre yaşayarak ve katılımcı gözlem biçimini kullanarak onların yaşam biçimini değerlendirir.

  Mezunlar kamu ve özel sektöre ait çeşitli kurumlarda iş bulabilirler.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Sosyal Antropoloji

  Reklam  antropoloji insan bilimidir sosyal antropoloji 20. yüzyılda gelişen antropolojinin bir dalıdır ve insanların sosyal yapılarını inceleyen irdeleyen bilim -dalına denilmektedir+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi