Besicilik

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Besicilik ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Besicilik

  Reklam  Besicilik

  Forum Alev
  Besicilik programının amacı, büyük ve küçük baş hayvanların beslenmesi ve üretilmesi alanında çalışacak teknik insan gücünü yetiştirmektir. Besicilik programına girmek isteyenlerin, biyolojiye ve ekonomiye ilgili, hayvan yetiştirmekten hoşlanan bilişimci kişiler olmaları gerekir.

  Besicilik Programının Amacı : Besicilik programının amacı büyükbaş ve küçükbaş hayvanların, en üstün verimi elde edecek şekilde yetiştirilmesi konusunda eğitim yapmaktadır.

  Besicilik Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Besicilik programında genetik, tarım ekonomisi, yem bitkileri, hayvan sağlığı ve hijyen, hayvan davranışları, mezbaha tekniği ve et ürünleri hayvansal üretim işletmeciliği, hayvansal ürünlerin pazarlanması gibi dersler okutulur.

  Besicilik için Gereken Nitelikler : Besicilik programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili, açık havada çalışmaktan hoşlanan, kirli ve pis kokulu ortamlarda bulunmaktan rahatsız olmayan, bedence sağlam kimseler olmaları gerekir.

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Besicilik

  Reklam  Besicilik bilinçli ve eğitimli kişiler tarafından yapılması gerekir.Zira besicilik hayvanların kalitesinde ve ürünlerinin veriminde çok önem taşımaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi