Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

  Reklam  Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

  Forum Alev
  Beden eğitim ve spor programının amacı, insanın fizyolojik ve psikolojik kapasitesini sporda en yüksek verim elde edebilmek üzere yönlendirebilen ve kapasiteyi geliştirici teknikleri uygulayabilen sporcuları ve spor eğiticilerini yetiştirmektir.


  Beden eğitim ve spor programında okutulan belli başlı dersler : Beden eğitimi ve spor programında eğitim süresi 4 yıldır. Programda spor biyolojisi ve uygulamalı fizyoloji, fonksiyonel anatomi ve kineziyoloji, ilkyardım ilkeleri, spor psikolojisi, egzersiz fizyolojisi, psikososyal açıdan spor gibi dersler okutulmaktadır.

  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği için Gereken Nitelikler : Beden eğitimi ve spor programına girmek için, öncelikle sporun belli bir dalında yetenekli olmak gereklidir. Bu alanda çalışan insanlar bir anlamda eğitici olarak görev yaptıkları için, insanlarla iyi iletişim kurabilmek, sabırlı ve dayanıklı olabilmek bu alanda başarıyı arttırıcı faktörlerdir.

  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Mezunlarının Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları işler : Beden eğitimi ve spor programını bitirenler "Antrenör" olarak görev yaparlar. Antrenörler insanların hangi spor türüne ne derece yatkın olduğunu saptar ve bireyleri yetenekleri doğrultusunda eğitirler

  Beden Eğitimi Ve Spor Öğretmenliği Çalışma Alanları : Antrenörler (spor eğitimcileri) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda, üniversitelerde, okullarda, spor kulüplerinde görev alabilirler.

 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

  Reklam  eğitim fakültelerinden spor bölümü mezunu beden eğitimi öğretmenleri dört yıllık fakülte mezunudur mezunlar antrenör olarak veya okullarda öğretmen olarak görev yapmaktadırlar+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi