Duvar Süsleme Sanatları

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Duvar Süsleme Sanatları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Duvar Süsleme Sanatları

  Reklam  Duvar Süsleme Sanatları

  Forum Alev


  kündekari ve vitray sanatları alanında çalışacak ara insan gücü yetiştirir.

  Duvar Süsleme Sanatları Programının Amacı : Duvar süsleme sanatları programı, hat sanatı, malakâri, kündekâri ve vitray sanatları alanında çalışacak ara insan gücü yetiştirir.

  Duvar Süsleme Sanatları Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Duvar süsleme sanatları bölümünde sosyoloji, temel sanat eğitimi, buluş kompozisyon, duvar teknikleri, Türk el sanatları, sanat tarihi, meslek resmi, fotoğraf, malzeme gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.

  Duvar Süsleme Sanatları için Gereken Nitelikler : Bu bölüme girmek isteyen öğrenciler sosyoloji, sanat tarihi, resim tasarım konularında kendilerini iyi yetiştirmelidirler. Programın mimari ile yakın ilişkisi vardır. İyi bir duvar süsleme sanatçısı yapacağı işin özelliğini bilmeli ve çok sabırlı olmalıdır.

  ONDOKUZ MAYIS - SAMSUN MESLEK YÜKSEKOKULU
  TRAKYA - EDİRNE MESLEK YÜKSEKOKULU

  Duvar Süsleme Sanatları Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Duvar süsleme sanatları bölümü mezunlarına "Tekniker" ünvanı verilir. Duvar süsleme teknikerleri tavan ve duvarların sanat değeri olan yazı ve motiflerle süslenmesi, alçı sanâtlarından malakâri; ahşap oymacılığı ve kakmacılığın kullanıldığı kündekâri sanatlarında restoratör olarak çalışmaktadırlar.

  Duvar Süsleme Sanatları Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Duvar süsleme teknikerleri kamu kesiminde Bayındırlık ve İskân Bakanlığı, vakıflar ve belediyelerde görev alırlar. Duvar süsleme sanatları serbest çalışmaya müsait bir meslektir. Bugün sanatkârları kalmamış veya çok azalmış olan malakâri, kündekâri ve vitray sanatlarını bilen ve uygulayan usta ve teknikerler restorasyon ve lüks yapıların süslenmesinde çok aranmaktadır.
 2. 2
  HADİE
  Bayan Üye

  Cevap: Duvar Süsleme Sanatları

  Reklam  Duvar Süsleme Sanatları edirne ve samsunda bulunan iki meslek yüksek okulu mezunları tarafından yapılır . hat sanatı hat sanatı, malakari, kündekari ve vitray sanatları elemanları olarak mezun olurlar+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi