Gemi İnşaatı

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Gemi İnşaatı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Gemi İnşaatı

  Reklam  Gemi İnşaatı

  Forum Alev  Gemi İnşaatı Programının Amacı : Gemi inşaatı programının amacı her türlü gemi yapımında mühendis ile ustalar ve işçiler arasında görev yapan ara elemanları yetiştirmektir.

  Gemi İnşaatı Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Gemi inşaatı programında matematik, tasarı geometri, fizik, teknik resim, statik, mekanik, akışkanlar mekaniği, gemi hidrostatiği, gemi elektriği, gemi bilgisi, imalat işlemleri gibi dersler okutulmakta, tersanelerde uygulamalar yaptırılmaktadır.

  Gemi İnşaatı için Gereken Nitelikler : Gemi inşaatı programında okumak isteyenlerin matematiğe ve özellikle fiziğe ilgili ve bu konularda başarılı, uzay ilişkilerini görebilme ve çizim yeteneğine sahip, bedence sağlıklı kimseler olmaları gerekir.

  Gemi İnşaatı Programının Bulunduğu Üniversite ve Fakülteleri :

  KOCAELİ KARAMÜRSEL MESLEK YÜKSEKOKULU

  Gemi İnşaatı Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler : Gemi inşaatı programını bitirenlere "Gemi İnşaatı Teknikeri" unvanı verilir. Gemi inşaatı teknikerleri için gemilerin yapımı ve malzeme yapım veya onarım için gemi inşaat mühendisi tarafından belirlenen basamakların yerine getirilmesi gibi işleri, mühendisin denetimi altında yürütür.

  Gemi İnşaatı Teknikerlerinin Çalışma Alanları : Gemi inşaatı teknikerleri devlete veya özel sektöre ait tersanelerde görev alabilirler. Denizciliğimiz ve buna bağlı olarak tersane işletmeciliği gelişince bu alanda yetişmiş insanlara daha çok ihtiyaç duyulacaktır.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Gemi İnşaatı

  Reklam  Gemi yapımında çalışacak insan gücünün yetiştirilmesi eğitilmesi konusunda eleman yetiştiren bir okuldur.Çok zevkli olmakla beraber bir o kadar da zor olan bir meslektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi