Yakın Koruma-Özel Güvenlik

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Meslekler Bölümünden Yakın Koruma-Özel Güvenlik ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  Yakın Koruma-Özel Güvenlik

  Reklam  Yakın Koruma-Özel Güvenlik

  Forum Alev
  Dış koruma dediğimiz görev de şahıs şirket kamu ev vb.ilgililerin iç koruma gibi güvenliğini sağlar ve tehlikelerden uzak tutar veya başka bir deyişle insanların canını ve malını korur.

  İç korumayıda kapsayan bu görev genellikle şahsı veya bir kuruluşu güvence altına alır dış tehlikelerden en önce uzak tutar.

  Bu görev için 5188 sayılı silahlı güvenlik eğitimi ,iyi bir nişancılık eğitimi,patlayıcı maddelerin imhasını bilen,herhangi bir fiziki hastalığı veya engeli olmayan,tecrübeli kişiler aranır.

  Dış korumanın başlıca görevleri;

  1.Korunacak bölgenin stratejik,jeopolitik ve coğrafi yerlerini iyi tespit edip bilgi sahibi olmaktır.

  2.İyi bir gözlemci olmaktır.

  3.Dışarıdaki ybancı kişilerle ilişkisi ve diyalaoğu bulunmalıdır.

  4.Asla görev yerini terketmemelidir,sadece nöbet değişikliği uygulanabilir.

  5.Görev yerindeki diğer güvenliklerle veya korumalarla irtibatta olmalıdır.

  6.Herhangi bir olası tehlike anında ilgili mercilere rapor verip,dışardan bir kimsenin yaklaştırılmamasını sağlamak,güvenliğini sağladığı kişinin veya yerin ve ayrıca yakın koruma,iç güvenlik,personel vb. dahili kişilerin hiç bir zarar görmemesini sağlayıp yetkisi kadar tehlikeyi uzaklaştırmalıdır.

  Uzaktan kolay bir meslek gibi görünen Dış Güvenlikçilerin aslında ne şartlarda ve ne tehlikelerle sorumluluk taşıdıklarını görevleri için hayatını feda etmekle karşı karşıya geldiklerini umarım anlatabilmişimdir.
  Bende bu mesleği yapan kişilerden biriyim ve açıkçası en ufak bi ihmalin,hatanın karşısında bedelini canımızla ödeyebilecğimizin dikkatini çekmek isterim.
  Meslektaşlarıma kolay gelsin dilerim...

  -Alıntı-
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Yakın Koruma-Özel Güvenlik

  Reklam  Günümüzde bir çok insan özel güvenlik görevlisi olmaktadır.Bunun için gerekli olan özellikler bellidir.Fakat özel güvenlik görevlisi demek body gard demek değildir.Onlar görev yaptıkları alanda polisle aynı hak ve hukuklara sahiptirler.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi