Savaşçı (Ruh ve Beden) Hakkında Tam Kılavuz

+ Yorum Gönder
Metin2 Forum ve Metin2 Bölümünden Savaşçı (Ruh ve Beden) Hakkında Tam Kılavuz ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Savaşçı (Ruh ve Beden) Hakkında Tam Kılavuz

  Reklam  Savaşçı (Ruh ve Beden) Hakkında Tam Kılavuz

  Forum Alev
  Savaşçı (Beden ve Ruh) Hakkında Tam Klavuz

  Savaşçı hakkında yetenek ve statlara ilişkin klavuzmuz aşağıdaki gibidir.

  Savaşçı (Beden) Hakkında Yetenek ve Stat Gelişim Önerileri
  A)Stat Gelişimi :- ( Her seviyede 3 stat gelişim puanı alırsınız )

  1- 2:1 Vit:Str >> Her seviyede Vit'a iki puan, Str'ye 1 puan ekleyin, Vit'un azamiye gelmesi ile de STR'ye yüklenin. ( pvp/pve gelişimi )

  İyi tarafı : Beden Savaşçısı için en yaygın ve en kullanılan stat gelişimidir. Çok fazla hp ve savunmaya sahip olacaksınız, fakat çok fazla olmasa da, zararınız yüksek olacak. Hp iksirlerini neredeyse kullanmadan sizden en az 5 seviye yüksek yaratık gruplarını kolayca alt edebilirsiniz. Pvp açısından ise, sizden 10 seviye yüksek olmadıkça savaştığınız karaktere yenilmeniz imkansız.
  Kötü tarafı: düşük seviyelerde düşük zarar.

  *ipuçları* bu gelişim türü ile silahlarınızı +5/+6dan daha fazla yükseltmeye ihtiyaç duymazsınız; düşük zarar verme sorununu ise sürekli en az +6 ya kadar yükseltin veya iki elli silahları kullanın. Bu durumda düşük zarar açısından da sıkıntı çekmezsiniz.


  2- Ful Vit/Ful Str >> tüm puanlarınızı azamiye ulaşana kadar Vit a verin, daha sonra ise azamiye ulaşana kadar str'ye yüklenin. ( pve gelişimi )

  İyi Tarafı : yüksek savunma/hp, 29uncu seviyeye kadar oyundaki en güçlü savunmaya sahip olacaksınız. Yüksek seviyelerde oldukça yüksek zarar verebileceksiniz, tek başınıza neredeyse hiç iksire ihtiyaç duymadan tek başınıza fazla sayıda yaratık ile baş edebileceksiniz.
  Kötü Tarafı : Pvp modunda hiç kimse sizi öldüremeyeceksitr, ancak düşük zarar vereceğiniz için siz de hiç kimseyi ölüdremeyeceksiniz. STR 50 puana ulaşana kadar vereceğiniz zarar çok düşük olacak, o yüzden merak etmeyin, çünkü düşük zarar süreklilik göstermeyecektir.

  *ipuçları* silahlarınızı +4den daha fazla yükseltmeye ihtiyaç duymazsınız, düşük zarar sorununu ise silahlarınızı en az +6ya çıkararak atlatabilrisiniz. Veya daha çok 2 elli silahlar kullnmalısınız.

  3- Ful Vit/Str : Dex >> Azamiye ulaşana kadar tüm puanlarınızı Vit a ekleyin. Daha sonra STR ve DEX'e 50şer puan ekleyin. ( pvp/pve gelişimi )

  İyi Tarafı : çok yüksek savunma/hp, 29uncu seviyeye kadar oyundaki en güçlü savunmaya sahip olacaksınız, yüksek seviyelerde ise iyi derecede zarar verebileceksiniz. Dex'in eklenmesi ile karakteriniz tüm PVP etkinliklerinde ayakta kalan en son karakter olacaktır. Tek başınıza neredeyse hiç iksire ihtiyaç duymadan tek başınıza fazla sayıda yaratık ile baş edebileceksiniz.
  Kötü Tarafı : 2. nolu gelişim ile aynı.

  *ipuçları* silahlarınızı +4den daha fazla yükseltmeye ihtiyaç duymazsınız, düşük zarar sorununu ise silahlarınızı en az +6ya çıkararak atlatabilrisiniz. Veya daha çok 2 elli silahlar kullnmalısınız.


  B)Yetenekler :- ( Her seviyede 1 puan elde edersiniz )

  Beden Savaşçısı için tek bir yetenek gelişimi söz konusudur. Stat gelişimi ne olursa olsun Beden Savaşçısı mutylaka aşağıdaki yeteneklere sahip olmalıdır.

  1- Tüm yeteneklere 1 puan eklemeniz gerekiyor.
  2- İlk başta hava kılıcı yeteneğini master hale getirin.
  3- hava kılıcı master olduktan sonraüclü kesme yeteneğini master hale getirmeye başlayın. Beden savaşçısının sahip olduğu en yüksek zarar veren yetenektir.
  4- üclü kesme den sonra kılıç çevirme yeteneğini master hale getirmeye başlayın. Beden Savaşçısının sahip olduğu ikinci en çok zarar veren yetenektir.
  5- Kılıç cevirme yeteneğinden sonra, şahsi tercihinize bağlı olarak, geri kalan 2 yetenekten herhangi birini master yapmakta serbestsiniz.

  *ipuçları* Vit'un savunmanızı etkilediğini unutmayın. Her Vit, karakterinizin savunmasına 1 puan eklemektedir. Aynı zamanda Vit'un her 3 puanı hava kılıcı yeteneğinize 1 savunma puanı eklemetedir. Eğer 30 seviye altı iseniz ve yeteneklerinizde bir karmaşa söz konusu ise Yaşlı Kadına gidip para karşılığı yeteneklerinizin sıfırlanmasını sağlayabilrisiniz.


  **Ruh Savaşçısı için Yenek/Stat Gelişimi**

  A)Stat Gelişimi:-

  1- 2:1 Str:Vit >> STR azamiye ulaştığında, tüm puanları Vit'a dağıtın. Con'un azamiye ulaşması ile puanlarınızı Dex'e dağıtın. ( pve/pvp gelişimi )

  İyi yanları : çok yüksek hasar, düellolarda son derece yüksek performans, sizden 10 seviye daha yüksek yaratıkları öldürebilirsiniz.
  Kötü Tarafı : Çok az hp ve savunmanız var. Sizden 5 seviye daha yüksek yaratıklardan iki grup fazlasına saldıramazsınız, hayat iksirleri için çok fazla para harcamanız gerekecek. Sizden 10 seviye daha yüksek yaratık öldürebileceğiniz doğru, ancak sizden 5 seviye daha yüksek yaratık gruplarına saldırmamanız tavsiye edilir, aksi takdirde ölürsünüz. Aynı zamanda saldırı sırasında yaratıkları mümkün olduğunca hızlı öldürmelisiniz, aksi halde siz ölürsünüz.

  *ipuçları* Ruh Savaşçısı para harcar. Seviyesi yükseltilmiş çok sayıda eşya, silaha ve çok sayıda iksire ihtiyaç duyacaksınız. Seviye atlamak için her zaman gruplara ihtiyaç duyacaksınız. En azından +6 seviye silaha ihtiyaç duyacaksınız veya her zaman +7 silah kullanmanız gerekecek. Daha yoğunluklu olarak bir elli kılıç kullanmanız gerekecektir.

  2- Birden fazla stat gelişim önerisi söz konusu olabilecektir. Ancak 2:1 Str:Vit dışında olanların hiç biri Ruh Savaşçısı için yeteri kadar iyi değildir. Şahsi bir tavsiye HİÇ BİR ZAMAN ful STR dağıtmayın.

  B)Yetenekler :-
  Ruh Savaşçısı için 2 tür yetenek gelişim söz konusudur. Ruh Savaşçıları bunlar arasında kendi tercihlerine göre seçim yapabilirler.
  Yetenek gelişimi aşağıdaki sıralamaya göre yapılmalı.

  Yetenek Gelişim No.1 >>

  1- Ruh Vurusu , Siddetli vurus , Güçlü beden , Güçlü vuruş yeteneklerine birer puan ekleyin.
  2- İlk önce Ruh Vurusu yeteneğini master hale getirin.
  3- Daha sonra Siddetli vurus yeteneğini master hale getirin.
  4- Daha sonra Güçlü beden yeteneği master hale getirilmeli.Beden Savaşçısının sahip olduğu en iyi savunma skill yetenigidir.
  5- Daha sonra Güçlü vuruş yeteneğini master hale getirmeye başlanmalı.(dueollarda cok etkilidir)
  6- kılıç darbesi yeteneğini sona bırakın.Bu skill hizli yuklensede grandmaster kadar cok guclu bir etkisi bulunmamaktadir.


  Yetenek Gelişim No.2

  1- Siddetli vurus , Ruh Vurusu , Güçlü beden , Güçlü vuruş yeteneklerine birer puan verin.
  2- Siddetli vurus yeteneğini ilk önce geliştirin.
  3- Daha sonra Ruh Vurusu yeteneğini master hale getirin.
  4- Daha sonra Güçlü beden yeteneği master hale getirilmeli.
  5- Daha sonra Güçlü vuruş yeteneğini master hale getirmeye başlanmalı.
  6- kılıç darbesi yeteneğini sona bırakın.  ***Zihin/Beden Savaşçısı için Stat Gelişim Önerileri***
  A)Stat Gelişim:- Gerek Ruh gerekse Beden Savaşçısı açısından etkili olan stat gelişim türü bir tane olarak tespit edilmiştir.

  1- 2:2 Vit:Str >> Her iki stat türüne azami oranlarına ulaşana kadar 2:2 oranında olmak üzere puan ekleyin. Her iki stat da azamiye ulaştığında Dex'e puan vermeye başlanılabilecektir. ( pve gelişimi )
  İyi Tarafı : Ruh veya Beden Savaşçsı olup olmadığınız fark etmeksizin, harika çalışan, dengelenmiş bir stat gelişim türüdür. İyi miktarda zarar vereceğiniz, aynı zamanda iyi hp/savunmaya sahip olduğunuz bu gelişim türünde PVP oyuncuları için önerilmez.
  Kötü Tarafı : 2:1 Vit:Str ve Str:Vit arasında ortalama bir çözüm yoludur ve dolayısıyla her ikisinden de zayıf bir karakter gelişim türüdür, PVP için uygun değildir.

  *ipucu* +6 veya daha yüksek seviyeli eşyalar ve silahlar edinip onları kullanın ve aynı zamanda 2 elli silahlara yoğunluk verin.


  B)Yetenekler :- Zihin ve Beden Savaşçıları ile aynıdır .

  Sonuç

  2:2:1 veya 2:3:1 Vit:Str: Dex şeklindeki üçlü stat gelişim türlerine itibar edilmemiştir, ancak Beden savaşçısı için saldırgan stat, ruh savaşçısı için savunucu stat gelişimine gidilmesi önerilmemektedir. 2. 2
  m.ç.k
  Yeni Üye

  --->: Savaşçı (Ruh ve Beden) Hakkında Tam Kılavuz

  Reklam  2 vit 1 stri anladımda azamiye gelme ne oluyor?? 3. 3
  azadmaker
  Yeni Üye
  gm-knight.jpg
  işte sana gm 4. 4
  azadmaker
  Yeni Üye
  :D:D:D:D::D gm diye buna derim

 5. 5
  sucuklutost
  Yeni Üye
  s.a arkadaşlar

  bu oyunu bende oynuydoum 40 lwl adamım var savasçı yakamoz da benden yüksek olan varsa mesaj yazsın

  EmEğe saYgı !

 6. 6
  greenpeace
  Üye
  Burada yazanlari uygulayan bir kişi oyunun en ezik adimi oluR

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi