İngiltere'de dünyanın en büyük otobüs fuarı açıldı

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Motorlu Araçlar Dünyası Bölümünden İngiltere'de dünyanın en büyük otobüs fuarı açıldı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  İngiltere'de dünyanın en büyük otobüs fuarı açıldı

  Reklam  İngiltere'de dünyanın en büyük otobüs fuarı açıldı

  Forum Alev
  İngiltere'de dünyanın en büyük otobüs fuarı açıldı  Londra'nın şehir merkezi ve parlamentonun bulunduğu Westminister yakınlarındaki İmparatorluk Savaş Müzesi'nde düzenlenen dünyanın en eski ve en modern otobüslerinin bulunduğu fuarda 500'den fazla otobüs sergilendi.
  Uluslararası Otobüs Fuarı yetkilileri, bu fuarın en eski ve en modern araçların birarada görülebileceği tek yer olduğunu belirterek fuarı, "tekerleklerin tarihi" olarak tanımladı.
  Fuarda 50 kırmızı Londra otobüsünün yanı sıra Avrupa'nın her yerinden eski ve modern otobüsler de ziyaretçilere sunuldu.
  Fuarın en eski otobüsü Gosport& Fareham Omnibus yapımı çift katlı AEC Regent 1, 1936-1967 yılları arasında hizmet verdi. AEC Regent 1, 2. Dünya Savaşı sırasında İngiliz Kraliyet Hava Kuvvetleri Pilotlarını taşıdı.
  Kendi otobüsü ile birçok yerli ve yabancı fuara katıldığını ifade eden otobüs tutkunu emekli öğretmen David Whitaker, "Bu dünyanın en büyük fuarı. Thick yapımı otobüsüm aldığımda 1 milyon 165 mil yapıyordu ancak ben daha fazla mil ekledim. Ekonomik bir dizel motorla çalışan otobüs saatte 35 mil hız yapıyor" dedi.
  100 kişilik yeni otobüslerin de sergilendiği fuarın kurucusu Dr. Martin Isles, bu fuarı 1972'den bu yana düzenlediğini belirterek, "Bu dünyanın en büyük fuarı, 10 binin üzerinde katılımcının gelmesini bekliyoruz. 1930'lu yıllara ait otobüslerin yanı sıra en yeni otobüslerde fuarda sergileniyor. Üniversitedeyken otobüs kulübü kurmuştum, otobüslerle deniz kıyılarına gezilere giderdik. O dönemlerden sonra ilk otobüs sergisini açmıştık. Daha sonra da bunu her yıl düzenlemeye karar verdik" dedi.

 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: İngiltere'de dünyanın en büyük otobüs fuarı açıldı

  Reklam  Otobüs piyasasını Mercedesler elde tutmaktadır.Fakat değişik modeller ve markalar her zaman fuarlarda sergilenmektedir.Parçaların sağlanması ve teknik bakımın yaygın olması da önemlidir.Arıza durumunda her yerde yapılabilmesi gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi