Yepyeni Twingo!

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Motorlu Araçlar Dünyası Bölümünden Yepyeni Twingo! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Apollo
  Emekli
  Reklam

  Yepyeni Twingo!

  Reklam  Yepyeni Twingo!

  Forum Alev
  Yepyeni Twingo!

  Cenevre Otomobil Fuarı’yla birlikte Fransız üreticinin A sınıfındaki temsilcisi yeni Twingo’nun da üzerindeki tüm sır perdesi kalktı.

  Yeni Twingo, B segmentinden alınan yürür aksama bağlı daha üstün sürüş özellikleri ve sınıfının en iyi performans ve tüketimlerini sunan yeni benzinli motor TCE 100 HP ile, bir önceki modelin standartlarını daha ileriye taşıyor. Yeni Twingo GT versiyonuyla daha dinamik, diğer versiyonlarda ise sağlamlığı ifade eden tasarımı, İngiltere pazarı için yepyeni sağdan direksiyonlu versiyonu ve ürün g----- yeni eklenen 1.5 dCi dizel motorlu versiyonu ile aynı zamanda daha geniş ve uluslararası bir müşteri kesimini hedefliyor.

  Araç, 3,60 m’lik boyuyla, Renault’nun iç mekan genişliği ve modülarite alanındaki uzmanlık ve birikiminden tamamıyla yararlanıyor. Aracın içinde ikisi arkada bağımsız ve raylı dört koltuk ile modülerlik ön planda tutulmuş. Segmentinin en büyüğü olan bagaj hacmi 4 koltuklu konfigürasyonda 165 litre ile 285 litre arasında değişiyor ve 2 koltuklu konfigürasyonda 959 litreye kadar çıkıyor ve ön yolcu koltuğu sırtlığı tablet şeklinde katlandığında 2,15 m uzunluğunda eşyaların taşınmasına olanak sağlıyor.

  İletişimci ve paylaşımcı bir araç olan Yeni Twingo ile direksiyondan kumandalı, USB memory stick, walkman veya iPod şeklinde kişisel MP3 çalarınızı araçta kullanmanızı sağlayan bir “Audio Connexion Box” bağlantı kutusu sunuluyor. Twingo’da aynı zamanda güvenlik için karşı tarafı “beklemeye alma” fonksiyonlu “eller serbest” Bluetooth telefon kumandası da var. Ayrıca araçta “My Twingo” adı altında, özel dekoratif giydirmeler ve “organizer box” veya”make up box” gibi iç ve dış kişiselleştirme donanımları da sunuluyor.

  Yeni Twingo aynı zamanda sağlıklı ve öngörülebilir yol davranışı ile kazaları önleme ve çarpışma durumunda içindeki kişileri koruma yönünden son derece güvenli bir araç oalrak tasarlanmış. Sağlamlığı, fren sistemi yürür aksamı, süspansiyonu, ergonomisi ve üst segmentten gelen donanım düzeyi onu küçük şehir içi modeller segmentinde reel güvenlik açısından, en katı çarpışma testleri dahil olmak üzere, en yüksek konumda yer almasını sağlıyor. Yan hava yastıkları, otomatik klima, hız sabitleyici, yükseklik ayarlı direksiyon, otomatik far kumandası vs. gibi Twingo’da daha önce mevcut olmayan yeni konfor ve güvenlik donanımları yeni Twingo ile müşterinin beğenisine sunulmaktadır.

  Benzinli motorlar üç seçenekten oluşuyor: 1.2 lt 60 HP, 1.2 lt 16v 75 HP ve yepyeni TCE 100 HP. Bütün motorlar kirlilik önleme donanımlarının zaman içinde etkin kalmasını garanti eden entegre kontrol sistemi (On Board Diagnostic) içeriyorlar. Yeni Twingo aynı zamanda 1.5 dCi 65 HP’lik bir dizel motorla da donatıldı. Bütün bu motor seçenekleri Euro4 çevre standartlarına da uygun olarak ayarlanmış.

  Mühendisler, GT versiyonunun şasisi üzerinde araca hem iyi bir konfor düzeyi ve hem de dikkat çekici dinamik özellikler kazandırmak amacıyla özel çalışma yaptılar. Sertleştirilmiş süspansiyon kolları en yüksek yörünge hassasiyetini sağlıyor. Gergi kollarının üst bağlantıları daha yüksek yönlendirme ve sürüş hassasiyeti temin ediyor. Kasa tutmada daha büyük bir sadakat sağlamak üzere ön amortisörlerde basınçlı teknoloji kullanıldı. Yeni Twingo GT’nin hidrolik direksiyon sistemi de dinamizm ve sürüş keyfini arttıracak şekilde özel bir ayarlamaya konu oldu.
 2. 2
  fullforce
  Yeni Üye

  --->: Yepyeni Twingo!

  Reklam  modus clio karışımı bişey olmuş 3. 3
  Apollo
  Emekli
  modus clio karışımı bişey olmuş
  evet dostum sana katılıyorum..+ Yorum Gönder
yeni twingo
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi