Tamamen Türk Malı Araba "Diardi"

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Motorlu Araçlar Dünyası Bölümünden Tamamen Türk Malı Araba "Diardi" ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Tamamen Türk Malı Araba "Diardi"

  Reklam  Tamamen Türk Malı Araba "Diardi"

  Forum Alev
  Ömer Çemberci, İzmir Narlıdere'deki atölyesinde, patenti kendisine ait, "Diardi" marka el yapımı otomobil üretmeye başladı ve Almanya'dan 3 sipariş aldı.

  İzmirli İşadamı Ömer Çemberci, patenti kendisine ait el yapımı spor otomobilin üretim ve lisans hakkını aldı. Narlıdere'deki atölyesinde İtalyanca "Küçük hırçın kedi" anlamına gelen "Diardi" isimli spor otomobili üretmeye başlayan Çemberci, daha şimdiden Almanya'dan 3 sipariş aldı. AB normlarına uygun ürettiği aracı, Avrupa'da 29 bin 900 Euro'dan satışa çıkaran Çemberci, Türkiye için vergiler hariç 25 bin Euro fiyat belirledi. İzmir'in tanınmış firmalarından Çemberci Otomotiv'in sahibi Ömer Çemberci, bir ilke imza atarak Almanya'ya otomobil ihraç etmeye başladı. Tasarımı Alman Makine Mühendisi arkadaşı Ralfh Rudolf'a ie birlikte yaptığı aracın üretim ve pazarlama hakkını alan Çemberci, Narlıdere'deki atölyesinde üretime başladı.

  Üç araba Almanlara satıldı bile
  Tüm parçaları el yapımı ve yerli olan spor araçtan örnek üreten Çemberci, patentin sahibi arkadaşı Ralfh Rudolfh'un siparişi üzerine 3 araç daha imal etti. 3 Diardi'nin de sahiplerinin hazır olduğunu belirten Çemberci, "İzmir'de yapılmış bir otomobil 1 ay içinde Almanya yollarında olacak. Bu büyük bir gurur kaynağı" diye konuştu. 800 kilogram ağırlığındaki aracın bir butik aracı olduğunu belirten Çemberci motor kapasitesinin isteğe bağlı şekilde değişebileceğini sözlerine ekledi

  İmalat daha ucuz
  Ömer Çemberci, Alman arkadaşı Rudolfh'tan aracın üretim iznini almakta Türkiye'deki işçilik ve maliyetin ucuz olması nedeniyle zorlanmadı. Aracın Almanya'da üretilmesi halinde 40 bin 500 Euro'ya satılacağını belirten Çemberci, dünyaca ünlü Lotus Seven serisinden esinlenerek yapılan Küçük Hırçın Kedi Diardi'yi şu sözlerle anlattı:

  Ağırlığı 800 kg.
  "Biz Diardi'ye 120 beygir gücündeki Fiat Abart sportif motorunu taktık. Ancak 342 beygire kadar motor takabilmek mümkün. 800 kilogram ağırlığındaki aracımız, 300 kilometre hız yaparken, sürat yapılmaması halinde 100 kilometrede 4.5 litre yakıt tüketerek önemli bir tasarruf sağlıyor. Ayrıca 100 kilometre hıza 6.5 saniyede ulaşabiliyor. Biz şasi aksamı yani iskeleti için 3 milimetre kalınlığında profil, kaportası içinse yarış teknelerine üretilen özel bir polyester kullanıyoruz. Aracın motor haricinde tamamını atölyemizde üretiyoruz."


  Diardi'nin özellikleriMotor :16 valf 120 beygir (Gücü isteğe bağlı yükstilebiliyor)0-100 km Hızlanma :6.5 saniyeMaksimum Hız :300 km/hAğırlık : 800 kgKaroser :2 kişilik cabrio sporİç Mekan eri döşemeYakıt deposu: 55 litreYakıt Tüketimi : 100 kilometrede 4.5 litre* İsteğe göre aksesuar seçimi de yapılabiliyor* İç ve dış aksam el yapımı Türk malıFiyat :25 bin Euro (Türkiye) 29 bin 900 Euro (Avrupa)

 2. 2
  moonback
  Üye

  --->: Tamamen Türk Malı Araba "Diardi"

  Reklam  narlıdereli olupta çenberciyi bilmeyen yoktur .. başarılar çenberciye.... 3. 3
  mardini47
  Üye
  inşallah daha da geliştirip,daha büyük şeylere de imza atar ustamız.Varolsun. 4. 4
  ><CoTaNaK><
  Üye
  bi yabancıların yaptığı arabalara bakıyom bide bizim aptığımız arabaya kısacası &#231;ok &#231;alışmamız lazım &#231;oook

 5. 5
  >esinti<
  Üye
  vışşşş bunedir yaf uşagum :)

 6. 6
  moonback
  Üye
  Alıntı ><CoTaNaK>< Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  bi yabancıların yaptığı arabalara bakıyom bide bizim aptığımız arabaya kısacası çok çalışmamız lazım çoook

  :) bu araba el yapımı klasik bir araba olarak tasarlanıp yapılmıştır bu arabalarda zaten fazla teknoloji kullanmak bozar ve zaten bir modelden esinlenilerek yapılmış tır.. yazılanları okumak lazım.. ve yurtdışından sipariş aldığına göre de iyi, beğeni yaratmış bir araç.. :)

 7. 7
  yakuzza0092
  Üye
  Cok S&#220;per Olmus Vallaha

 8. 8
  sweet-angel
  Üye
  herzamanki gibi bir şaheser &#231;ıkarmış saol

 9. 9
  emre_26_26
  Yeni Üye
  t&#252;rk &#246;ğ&#252;n &#231;alış g&#252;ven s&#252;per araba

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi