Şerit Degiştirme Gif'li Anlatım

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Motosiklet Ve Bisiklet Bölümünden Şerit Degiştirme Gif'li Anlatım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MaviAdam
  Özel Üye
  Reklam

  Şerit Degiştirme Gif'li Anlatım

  Reklam  Şerit Degiştirme Gif'li Anlatım

  Forum Alev
  A. Basit Şerit Değiştirme

  Bu çoğunlukla kullanılabilecek yöntemdir.

  Tail Gunner şerit değiştirerek geçilecek olan şeriti güven altına aldıktan sonra Road Captain sinyal vererek şerit değiştirme kararını bildirir. Bunu gören tüm sürücüler de sinyal vermeye başlarlar. Daha sonra Road Captain şerit değiştirir. Onu takip eden tüm sürücüler de şerit değiştirir. Burada en önemli nokta hiçbir sürücünün önündeki sürücü şerit değiştirmeden şerit değiştirmeye başlamamasıdır.


  B. Arka Doldurma

  Bu yöntem yeni şeritte gerekli miktarda aralık bırakılamayacak durumlar için uygundur. Mesela sağ şeritten orta şeride geçmeye çalışırken sol şeritten diğer araçların bırakılan boşluğa girmesi durumunda bu yöntem kullanılır.

  1. Road Captain hangi şeride geçmek istiyorsa o sinyalini verdikten sonra tüm sürücüler sinyallerini yakarak bu bilgininTail Gunner'a ulaşması sağlanır.
  2. Tail Gunner şerit uygun olduğu zaman yeni şeride geçerek oradan gelecek trafiği keser.
  3. Tail Gunner trafği kestikten sonra Road Captain elini omuz hizasından dışarı iterek işaret verir. Tüm sürücüler işareti tekrarlar. Bu bilgi en arkadaki sürücüye ulaşınca en arkadaki sürücüden başlayarak sırayla yeni şeride geçilir. Önemli husus arkanızdaki sürücü şerit değiştirmeden sizin şerit değiştirmemenizdir. 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: Şerit Degiştirme Gif'li Anlatım

  Reklam  Motosiklet kullanırken nasıl olsa ben her yere sığarım deyip tüm aralardan geçmek tehlikeli sonuçlar doğuracaktır.Bu nedenle aynen araba kullanır gibi sürmek ve görünür olmaya özen göstermek gerekir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi