VN1600 Mean Streak

+ Yorum Gönder
Modifiye Bölümü ve Motosiklet Ve Bisiklet Bölümünden VN1600 Mean Streak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  HARBİKIZ
  Bayan Üye
  Reklam

  VN1600 Mean Streak

  Reklam  VN1600 Mean Streak

  Forum Alev
  Kawasaki’nin şase ve motorunda değişiklikler yaptığı VN1600 modeli motosiklet meraklılarını etkisi altına alacak kadar etkileyici...

  Kawasaki sürücüleri dingin ve huzurlu bir sürüş etiğine odaklı yeni bir chopper hayali kurarken VN1600 Mean Streak ile karşılaştılar. Beklentilerin tersine agresif duruşu ve sert kimliğiyle karşımıza çıkan bu chopper model selefine göre çok daha güçlü motoruyla ön plana çıkıyor.
  Kawasaki mühendisleri VN1600 Mean Streak’in yenilenme operasyonuna motor ünitesinden başladılar. Yeni ünite VN1500’de kullanılan motorun modifiyeli versiyonu olarak tanımlanabilir. Hacmi 1470 cc’den 1552 cc’ye çıkarılan bu motor düşük ve orta devirlerde çok daha yüksek tork ve akselerasyon sunuyor. Silindirlerin üst bölümleri bu yüksek performansa dayanması için güçlendirilmiş.
  VN1600 Mean Streak’in motorunda yapılan modifikasyonlar, VN 1500P’dan gelen 37 mm’lik valf ve emme supabının etkinliğinin artması için konulan daha geniş boyutlu parçaları içeriyor. Egzoz ve emme kam şaftları orta ve düşük serinin performansını artırmak açısından modifiye edildi. Bu işlemlerin ardından motor 5300 d/d’de 73 HP güç üretmeye başlamış. Bu ünitenin maksimum torkuysa 2800 d/d’de 125 Nm...

  Şasi yenilendi
  Motosikletin şasisinde yapılan değişiklikler yüksek motor gücü dikkate alınarak gerçekleştirilmiş. Performansla uyumlu şekilde yapılandırılan şasi orta bölüm titreşimini azaltan yeni tip koltuk bağlantıları taşıyor. Böylelikle motosikletin görüntüsü de daha zarif bir hal almış.
  Ayrıca motor ünitesi ve silindirlerin genişletilen boyutları motosiklete “maço” bir görüntü kazandırmış. Yeni modelde yapılan diğer değişiklikler arasında yeni yakıt tankı çizgileri, ayna parçaları, debriyaj ve ön fren için tasarlanan cilalı ana silindirler sayılabilir.
  Koltuklarının alçaklığı, dayanıklı şase ve süspansiyon sistemi VN1600 Mean Streak’e güçlü bir motosiklet görüntüsü altında yüksek bir performansa sahip spor motosiklet havası veriyor. Tersine çevrilen ön çatal, geniş çaplı ikili ön disk frenleri ve radyal lastikler gibi chopper motosikletlerden çok Supersport grubu motosikletlerde bulunan parçalar, VN1600 Mean Streak’in sınıfının “en yüksek performansa sahip motosikleti” unvanını kazanmasını sağlıyor.
  VN1600 Mean Streak’in sert görüntüsüne katkıda bulunan spor parçalardan oluşan alçak ve uzun şase, geleneksel motosiklet dünyasında sıra dışı bir tasarıma sahip. Mean Streak’in güçlü yol tutuş özellikleri uzun bir ------ aralığına sahip olan gerginlik oranı yüksek çelik kafesi sayesinde maksimum seviyeye çıkıyor.
  Aracın sürüş pozisyonu geleneksel Amerikan düşük chopper modellerini andırıyor. Motosikletin koltuk boyu 700 mm. Bu yeni modelin gidon şekli, kalça noktası ve ayak askısı düşük seviyeye göre ayarlanmış.

  Tasarım özellikleri
  Motosikletin çıkıntısız benzin deposu uzun yolculuklar düşünülerek 17 litre kapasiteye yükseltilmiş. Benzin deposunun üzerinde bulunan amblem VN1600 Mean Streak’in fark yaratan özelliklerinden biri. Deponun bukalemunu andıran grafik çizgileri, renginin bakıldığı açıya göre değişmesini sağlıyor. Benzin deposunun üzerinde bulunan kontak anahtarı bölümü kendine has bir çalışma prensibine sahip. Anahtar sadece bir kez döndürülebiliyor ve hareket halindeyken depo boyasının zarar görmesi engelleniyor. Ayrı bir bölümde bulunan elektronik hız göstergesi üçlü mengenenin üzerinde bulunuyor. Burada bulunan diğer göstergeler ise kilometre saati, benzin göstergesi ve saat. VN1600 Mean Streak Türkiye’de 13.020 euro gibi bir fiyatla alıcı bekliyor.


  Teknik özellikler
  Motor hacmi: 1552 cc
  Motor gücü: 73 HP-5300 d/d
  Maks. Tork: 125 Nm-2800 d/d
  Uzunluk: 2410 mm
  Yükseklik: 1100 mm
  Genişlik: 850 mm
  Ağırlık: 290 kg
  Yakıt tankı: 17 litre 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: VN1600 Mean Streak

  Reklam  Kawasaki motorlar her zaman insanların en beğendiği motosikletler arasında ilk sırada yer almaktadır.Gerek adı gerek ise motor gücü bu markayı ilk sıralara taşımaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi