Doğum İzni Kaç Gündür

+ Yorum Gönder
Diğer Konular ve Muhasebecilik Bölümünden Doğum İzni Kaç Gündür ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Doğum İzni Kaç Gündür

  Reklam  Doğum İzni Kaç Gündür

  Forum Alev
  Doğum İzni Kaç Gündür

  Kadın işçilerin doğumdan önce (8) sekiz ve doğumdan sonra (8) sekiz hafta olmak üzere toplam (16) onaltı haftalık süre için çalıştırılmamaları esastır. Çoğul gebelik halinde doğumdan önce çalıştırılmayacak sekiz haftalık süreye (2) iki hafta süre eklenir. Ancak, sağlık durumu uygun olduğu takdirde, doktorun onayı ile kadın işçi isterse doğumdan önceki (3) üç haftaya kadar işyerinde çalışabilir. Bu durumda, kadın işçinin çalıştığı süreler doğum sonrası sürelere eklenir (İş Kanunu Md.74).
  Periyodik Kontrol İzni
  Hamilelik süresince kadın işçiye periyodik kontroller için ücretli izin verilir (İş Kanunu Md.74).
  Doğuma Bağlı Ücretsiz İzin
  İsteği halinde kadın işçiye, on altı haftalık sürenin tamamlanmasından veya çoğul gebelik halinde on sekiz haftalık süreden sonra (6) altı aya kadar ücretsiz izin verilir (İş Kanunu Md.74).
  Süt İzni
  Kadın işçilere bir yaşından küçük çocuklarını emzirmeleri için günde toplam (1,5) bir buçuk saat süt izni verilir. Bu sürenin hangi saatler arasında ve kaça bölünerek kullanılacağını işçi kendisi belirler. Bu süre günlük çalışma süresinden sayılır (İş Kanunu Md.74).
 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Doğum İzni Kaç Gündür

  Reklam  Doğum İzni Kaç Gündür, toplam süre doğum öncesi 8 hafta yani iki ay sonrasında 8 hafta yani toplam 16 hafta bir süre aslında süre iyide sonrası çocuğun yetişmesi gelişmesi için iyi değil+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi