Atatürk Mu Kıtası ve Türkler

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Mustafa Kemal Atatürk Bölümünden Atatürk Mu Kıtası ve Türkler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Börtecine
  Emekli
  Reklam

  Atatürk Mu Kıtası ve Türkler

  Reklam  Atatürk Mu Kıtası ve Türkler

  Forum Alev
  ATATÜRK Mu kıtası ve Türkler

  Atatürk, emekli general Tahsin Mayatepek’i ( Daha sonra yaptığı araştırmalardan mülhem soyadı kanunu ile Mayatepek soyadını aldı) Meksika’ya Büyükelçi sıfatı ile göndermiştir.Mayatepek orada Amerikalı arkeolog William Niven’in bulduğu tabletleri inceledi.Bu tabletler M.Ö 200 bin ile 70 bin yılları arasında Pasifik(Büyük) Okyanusta kurulmuş bir uygarlıktan bahsediyordu.Bu kıtanın tufan veya deprem neticesinde yok olduğu sanılıyordu.Mayatepek aynı zamanda,İngiliz Albay James Churcward’ın Hindistan’da bulduğu tabletleri de inceledi.Bu tabletlerde Mu kıtasından bahsediyordu. Edinilen bilgiler 60 kişilik bilim adamının çalışmaları neticesinde Atatürk’e takdim edildi.


  ATATÜRK çalışmaları incelemiş ve notlar almış.Bu çalışmalar Anıtkabir kitaplığında 1301 ve 1302 nolu kayıtlarda mevcuttur.Çeviri metinleri ise kitaplıkta 4 dosya halinde duruyor.Mayatepek çalışmalarını belge ve fotoğraflarla üç defter halinde Başbuğa takdim etmiş.Bunlar yetmişli yıllara kadar TDK kütüphanesinde 56 ve 57 numaralarla muhafaza edilmiş.Üçüncü defter ise kayıp.


  Yukarıda İngiliz albay Churcward’ten bahsetmiştik.Bu adam Hindistan’da yaptığı araştırmalarda Tibet’li rahiplerin güvenini kazandı.Tibetli rahipler ona ellerinde bulunan Naacal tabletlerinden bahsettiler.Naacal dilini bilen rahipler bu dili iki sene zarfında bu albaya öğrettiler.Bu tabletlerde aynen Mayatepek’in
  Meksika’da incelediği tabletlerde konu edilen Mu kıtasından bahsediyordu (Tibet nere? Meksika nere? İlginç!) Bu Naacal tabletleri 15.000 yıllık dikkat.Daha Sümerlerin, Mısırlıların esamesi okunmuyor henüz.
  Hülasa , 65 milyonluk bir nüfusa,güneşten enerji elde edebilecek derecede ileri bir teknolojiye sahip olan bu Mu uygarlığı tabii bir afet sonucu ortadan kalkıyor ve okyanusa gömülüyor.

  Şimdi bizi ilgilendiren kısma gelelim.

  Bu afetten kurtulabilmeyi başaran bir kısım insan Asya kıtasına geçiyor ve ‘’Uygur Medeniyeti’’ ni kuruyor.M.Ö 1000 yıllarındaki Çin belgeleri Uygurların 17.000 yıl önce medeniyetlerinin zirvesinde olduğundan bahsediyor.( Bu medeniyetin kurulduğu yerde şimdiki Uygur Türklerinin Çin tarafından işgal edilmiş toprakları)(Buradaki Türklerin yüzyıllarca önce yapmış olduğu binlerce kilometrelik yer altı ve yerüstü sulama kanallarını ve içinde proto-Türk yazıların bulunduğu ve Çinliler tarafından gizlenmeye çalışılan Mısır piramitlerinden daha önce yapılan dev piramitleri hatırlayın)


  ataturk-mu-kitasi-ve-turkler.gif 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: ATATÜRK Mu kıtası ve Türkler

  Reklam  Atatürkün Türk kültür ve medeniyetine verdiği önem sadece anadoluda değil kıtalar ötesinde bile inceleme yapmasına neden olmuştur.+ Yorum Gönder
mu. kıtası proto türkler
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi