Atatürk Neden Büyük ? | Cevapları Burda ...

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Mustafa Kemal Atatürk Bölümünden Atatürk Neden Büyük ? | Cevapları Burda ... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Börtecine
  Emekli
  Reklam

  Atatürk Neden Büyük ? | Cevapları Burda ...

  Reklam  Atatürk Neden Büyük ? | Cevapları Burda ...

  Forum Alev
  Ataturk Neden Buyuk.jpg
  Bill Clinton :

  - Bugün milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'tür . Çünkü O yılın değil , asrın lideri olmayı başarmıştır .

  Cladue Ferrare :

  - O'nu sizler layıkıyla takdir edemezsiniz . Büyüklüğünü gereği kadar ölçemezsiniz . O , yüce bir dağa benzer . Eteklerinde yaşayanlar , bu yüceliği farkedemezler . Bu dağın azametini kavrayabilmek için O'na uzaktan bakmak gerekir .

  Winston Chirchill :

  - Atatürk hayatta olsaydı , Dünyanın görüntüsü bugünden daha farklı olurdu . Keşke sağ olsaydıda , bizler o Büyük Adamın peşinden gidebilseydik .

  Franklin D.Roosvelt :

  - Benim üzüntüm , bu adamla tanışma hususunun gerçekleşmesine artık imkan kalmamış olmasıdır .

  Sir Charles Townshend :

  - Ben şimdiye kadar 15 hükümdar ve cumhurbaşkanıyla özel ve resmi konuşmalar yaptım . Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum . Mustafa Kemal'de büyük bir ruh kudretinin esrarı var .

  Edouard Herriot :

  - ATATÜRK'ün askerlik tarafına hayret etmiyorum . Her meslekte deha sahibi insanlar vardır , buna şaşılmaz . Fakat İsviçre Medeni Kanunu'nu kabul etmek ve Türkiye'de yürürlüğe koymak ! Bu adeta dehanında üstünde birşey . İşte buna hayranım !

  General Douglas McArthur :

  - Askerlik dehasıyla , insanlık idealini O'nun kadar nefsinde birleştirmiş bir adam tanımıyorum . Şu anda hiç birinizi değil , büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim .

  Tarquin Olivier :

  - Kahramanlıklarını göz önüne aldığımda , özetle diyebilirim ki , tarihte ülkesi için , Mustafa Kemal Atatürk'ten daha fazla iş başarmış biri yoktur .

  Lenin :

  - Mustafa Kemal sosyalist değil , fakat görülüyorki iyi bir teşkilatçı , yüksek anlayışlı , ilerici ve iyi düşünceli , akıllı bir lider .

  Adolf HITLER :

  - Mustafa Kemal , bir millet bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi , kendini kurtarabilecek vasıtaları yaratabilecek bir adam olduğunu ispat eden bir liderdir .

  Jorge Blanco Villalta :

  - ATATÜRK , yalnızca tüm zamanların en iyi komutanlarından biri değil , aynı zamanda siyaset kuramının filozoflarından biridir .

  Klaus Liebe :

  - Atatürk , tarihin Türk Ulusu'na ve insanlığa armağanıdır .

  UNESCO :

  - Atatürk tüm insanlık içim bir onur simgesidir .

  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK :

  - Büyük olmak için kimseye dalkavukluk etmeyeceksin , hiç kimseyi aldatmayacaksın . Memleket için gerçek ülkü ne ise onu görecek ve o hedefe doğru yürüyeceksin . Herkes sana karşı çıkacaktır , herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır , fakat sen buna dayanıklı olacaksın . Önüne sonu gelmeyen engeller çıkacaktır . Kendini büyük değil ; Küçük , zayıf , kimsesiz ve araçsız kabul edecek , kimseden yardım gelmeyeceğine inanmış olarak bu engelleri aşacaksın . Bundan sonra da sana "Büyüksün" derlerse onlara güleceksin .


  Seni Hiç Görmedik ama Çok Özledik ...
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Atatürk Neden Büyük ? | Cevapları Burda ...

  Reklam  Bütün dünyanın önde gelen liderleri zaten Atatürkün büyüklüğünü kabul etmişler.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi